Hlavní navigace

HP přináší cenově dostupné notebooky pro firmy i velké společnosti

[Tisková zpráva] PRAHA, 13. května 2010 – Společnost HP dnes představila devět cenově dostupných notebooků ušitých na míru pro malé a středně velké podniky i pro velké firemní zákazníky.

Sdílet

Nové notebooky HP přináší nejlepší kombinaci vlastností, funkcí a přidané hodnoty pro firemní klientelu. Tyto nové notebooky doplňují portfolio dříve oznámených produktů, které poskytují podnikům širokou škálu technologií pro omlazení svých počítačů, pracovních stanic a notebooků.

Přírůstky do portfolia notebooků HP zahrnují:

  • Řada HP ProBook 6555b nabízí nejnovější VISION Pro technologii od AMD, která poskytuje efektivní výkon s ohledem na náklady, zatím co bezpečnostní prvky notebooku zajišťují vyšší zabezpečení v mobilní prostředí.
  • Řada HP ProBook 6450b/6550b využívá nejnovější technologie Intel®, která pomáhá podnikům snižovat náklady a zvyšovat efektivitu. Nabízí flexibilní dokování a volitelnou baterii s výdrží až 16 hodin provozu,(3) dále zvýšenou spolehlivost a také rozšířené možnosti zabezpečení.
  • Řada HP ProBook 4525s přichází s leštěným hliníkovým povrchem v barvě kaviár nebo bordeaux. Notebook také nabízí řadu konfigurovatelných sestav, včetně nových procesorů AMD řady Phenom II, Turion II a Athlon II, které umožňují zvolit ten správný výkon pro danou cenovou hladinu.

Zákazníci HP získávají lepší výkon v populárních aplikacích díky aktualizovaným vícejádrovým procesorům AMD. Například notebook HP, který využívá nový procesor AMD Phenom II TM Dual-Core N620, má až o 69 procent vyšší výkon než předchozí generace notebooků HP poháněných procesory AMD (5) a jeho baterie má až o 24 procent delší životnost (6). Tento výkon, spolu s flexibilními možnostmi napájení, poskytuje dlouhé hodiny provozu na baterii. Výjimečný vizuální výkon přes UMA grafiku umožňuje uživatelům bezproblémové využívání možností notebooku.

Nové notebooky HP ProBook 6450b a HP ProBook 6550b nabízejí nejnovější procesory Intel Core ™ i7, i5 a i3 (4). Core i7 a Core i5 obsahují Intel turbo boost technologii, která optimalizuje a zvyšuje výkon CPU podle aktuálního využití notebooku.

Úžasný grafický výkon zajišťují grafické procesory Intel HD Graphics nebo ATI Mobility Radeon™ HD 540v.

Uživatelé mají na výběr mezi high-definition (HD) (5) LED podsvícenými displeji o úhlopříčkách 35,6 cm (14") (6450b) a 39,6 cm (15,6") (6550b/6555b). Dále jsou k dispozici široké možností bezdrátového připojení, včetně HP Mobile Broadband (1) a volitelně i duální ukazovací zařízení (6), která poskytují lepší uživatelský komfort.

Mezi další vlastnosti patří možnost volby z nabídky baterií (6), včetně 12článkové vysoce kapacitní baterie, dále eSATA / USB 2.0 combo port a volitelně podpora dvou pevných disků. Všechny nové HP ProBook řady „b“ mají klávesnice odolné proti polití a s odvodnými kanálky. To pomáhá chránit citlivé elektronické součástky a klíčové komponenty proti náhodnému poškození vodou tím, že kombinuje tenkou vrstvu filmu Mylar pod klávesnici s vypouštěcím systém, který odvádí kapaliny otvorem ve spodní části notebooku.

Všechny notebooky ProBook řady „b“ jsou navrženy pro práci s nedávno představenými dokovacími stanicemi HP 90W a HP 120W Advanced Docking Stations (6). Dokovací stanice se připojí k notebooku v jednom jediném kroku a odstraní tak nutnost připojovat a odpojovat periferní zařízení nebo příslušenství do notebooku při každém jeho použití.

Výkon s ohledem na náklady pro bezpečné mobilní prostředí
Nový HP ProBook 4525s (39,6 cm, 15,6") je ideální pro mobilní profesionály, kteří si uvědomují význam úspor nákladů. Řada těchto notebooků totiž disponuje širokou škálou konfigurovatelných sestav a základních kancelářských a multimediálních aplikací, které podporují profesionály malých podniků při jejich každodenních potřebách.

Nové notebooky nabízejí procesorovou technologií AMD a výběr mezi UMA nebo diskrétní grafikou v závislosti na modelu. Uživatelé mohou také volit z více možností bezdrátového připojení, včetně HP Mobile Broadband, Wi-Fi a Bluetooth®.(1,2)

HP ProBooky řady „s“ jsou vybaveny novými ovládacími prvky multimédií a obsahují přeinstalovanou sadu aplikací ArcSoft TotalMedia Suite pro přehrávání, úpravy a tvorbu video a audio souborů. Obsahují také ClickPad Gestures pro intuitivnější navigaci v dokumentech. Notebooky řady „b“ a „s“ také obsahují několik profesionálních inovací HP, včetně přeinstalovaného softwaru HP Power Assistant (7), který uživatelům umožňuje lépe monitorovat spotřebu energie, a aplikaci Central Management for HP ProtectTools (8), která nabízí vzdálené řízení bezpečnosti, nasazení, monitorování a auditu z jednoho místa. Central Management for HP ProtectTools poběží na noteboocích HP, ale i na jiných standardních noteboocích, takže administrátoři mohou spravovat všechny notebooky ve svém prostředí prostřednictvím jediné uživatelsky přívětivé softwarové aplikace.

HP DayStarter (9) umožňuje uživatelům získat náskok při denních činnostech díky přístupu ke klíčovým informacím, jako je jejich kalendář a stav baterie, už před nastartování operačního systému. HP QuickWeb (10) umožňuje uživatelům přístup k internetu během několika sekund po zapnutí notebooku. Aplikace jsou uloženy mimo operační systém notebooku, takže není třeba čekat, až počítač zcela naběhne; uživatelů stačí pouze stisknout speciální tlačítko.

Ceny a dostupnost (11)
Dostupnost produktů se bude lišit podle regionu a země.

HP ProBook 6555b by měl být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou od 18490 Kč s DPH

HP ProBook 6450b a 6550b by měly být k dispozici v červnu s doporučenou koncovou cenou začínající na 21890 Kč, respektive 21990 Kč s DPH.

HP ProBook 4525s by měl být k dispozici v polovině května s doporučenou koncovou cenou začínající na 16190 Kč s DPH.

Více informací o produktech, včetně specifikace produktu a fotografií, je k dispozici na www.hp.com.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).