Hlavní navigace

HP přináší svým zákazníkům tisk s bezpečnostními prvky na obyčejný papír a na stávajících tiskových zařízeních

[Tisková zpráva] Řešení tisku zabezpečených dokumentů společností HP a TROY pomocí nových opatření proti zneužití šetří podnikům čas i peníze

Sdílet

PRAHA, 16. listopadu 2010 – Na základě zjištění, že téměř polovina evropských společností nepoužívá ani na svých nejcitlivějších dokumentech1 žádnou formu ověřování pravosti, uvedla společnost HP na trh nové řešení zabezpečení, které nevyžaduje žádné investice do nového hardware ani spotřebních tiskových materiálů.

Řešení tisku zabezpečených dokumentů HP a TROY umožňuje organizacím tisk černobílých dokumentů vysoké hodnoty opatřených bezpečnostními prvky proti falšování, a to na obyčejný papír a na podnikových laserových tiskárnách třídy HP PCL5 a multifunkčních zařízeních.

Tato serverová aplikace zákazníkům umožňuje definovat nastavení pro fronty zabezpečeného tisku a je schopna do tiskových souborů před odesláním na tiskárnu vložit prvky ochrany proti zneužití. Jedná se o výkonné softwarové řešení, které podnikům nabízí nákladově efektivní a flexibilní metodu vložení unikátních ochranných prvků zajišťujících prevenci proti podvodnému jednání do libovolného dokumentu vytištěného na samostatné nebo síťové laserové tiskárně.

Bezpečnostní prvky řešení  tisku zabezpečených dokumentů HP a TROY zahrnují:

  • Ochranu proti kopírování  – při neautorizovaném kopírování nebo skenování se zobrazí speciální vzor.
  • Vodoznak s variabilními daty – na zadní stranu jednotlivých dokumentů vytiskne unikátní data definovaná uživatelem, která tvoří ochranu proti pozměňování.
  • Funkce MicroPrint optimalizovaná pro laserový tisk – poskytuje sekundární ověření viditelné pod běžnou lupou.
  • Inteligentní upozornění  – umožňuje při kontrole prvního řádku snadno ověřit autenticitu dokumentu.

Marco Tarkiainen, viceprezident pro prodej řízených podnikových řešení v Evropě, na Středním Východě a v Africe toto řešení popisuje jako zajímavé pro podniky, které usilují o zabezpečení svého prostředí zobrazování a tisku.

“Řada organizací své dokumenty vysoké hodnoty jako jsou předpisy, smlouvy, úřední dokumenty a certifikáty vystavuje nebezpečí zneužití prostřednictvím neoprávněného kopírování, pozměňování nebo falšování," vysvětluje Tarkiainen. “Řešení zabezpečeného tisku dokumentů společností HP a TROY nabízejí podnikům nástroje k zabezpečení, ochraně a snížení nákladů pomocí tisku dokumentů vysoké hodnoty opatřených jedinečnými bezpečnostními prvky na obyčejný papír.”

Jako nesporná špička2 v oblasti řízených tiskových služeb (Managed Print Services), je portfolio produktů, řešení a služeb MES společnosti HP jedno z nejširších v odvětví a pomáhá zákazníkům zlepšovat workflow a maximalizovat výsledky tak, aby naplňovaly jejich cíle v oblasti obchodu a životního prostředí.

V současnosti řídí HP tiskové prostředí ve více než 2700 organizacích po celém světě, včetně 1000 v regionu EMEA, a pro tyto organizace zajišťuje úspory ve výši 28 % a 48 %. 

O společnosti HP

HP neustále vytváří nové  příležitosti pro uplatnění techno­logií, které významně  ovlivňují jed­notlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tis­ková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.