Hlavní navigace

HP připojuje k internetu i své nové Officejety

[Tisková zpráva] HP ePrint a HP Print Apps pro lepší produktivitu podniku

Sdílet

PRAHA, 20. září 2010 – Společnost HP oznámila novinky ve svém portfoliu tiskáren HP Officejet a uvedla na trh první tiskárny pro malé podniky s připojením na internet – včetně první širokoformátové tiskárny typu all-in-one s webovou konektivitou na světě.(1)

Technologie HP ePrint, kterou nové tiskárny využívají, umožňuje uživatelům pohodlný tisk z jakéhokoliv mobilního zařízení a z libovolného místa.(2) Zákazníci společnosti HP mohou také poprvé tisknout obsah webových stránek, jako například šablony či uložené dokumenty, bez použití počítače jen pomocí tiskových aplikací HP přímo na tiskárně.(3)

Nové řady tiskáren HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One a HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One jsou určeny pro podniky, které potřebují kabelové i bezdrátové univerzální řešení poskytující vysokou kvalitu tisku a úsporu nákladů. Například řada HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One nabízí padesátiprocentní úsporu nákladů na stránku v porovnání s laserovými tiskárnami.(4)

„Vytváříme nový standard tisku prostřednictvím internetu – nejprve pro jednotlivé uživatele a nyní také pro malé podniky,” říká David Joseph Ryan, Vice President, Inkjet & Web Solutions, EMEA, Imaging and Printing Group, HP. „Tyto nové inkoustové tiskárny HP vybavené technologií HP ePrint a tiskovými aplikacemi HP Print Apps umožní malým podnikům výrazné zvýšení produktivity práce – v kanceláři i v terénu.“

První tiskárny HP s připojením k internetu pro podniky
Technologie HP ePrint přiděluje každé tiskárně e-mailovou adresu, která umožňuje snadný tisk dokumentů v kanceláři, pokud je uživatel v terénu. Zároveň usnadňuje tisk dokumentů zákazníkům a kolegům, kteří jsou v kanceláři na návštěvě – bez nutnosti instalace ovladačů a softwaru.

V zájmu bezpečnosti a ochrany osobních údajů zákazníků má každá tiskárna ePrint unikátní e-mailovou adresu, která nebude nikdy distribuována, pokud ji ostatním neposkytne sám zákazník. Pro zvýšení bezpečnosti a ochrany soukromí zákazníků využívá HP také standardní filtry proti nevyžádané poště, které zabraňují zneužití tiskáren. E-mailovou adresu tiskárny lze kdykoliv přenastavit. Kromě toho lze vytvořit seznam povolených e-mailových adres, ze kterých tiskárna smí přijímat dokumenty k tisku.

Tiskové aplikace HP umožňují firemním zákazníkům tisk webového obsahu bez použití počítače.(3) Tyto aplikace jsou dostupné přímo prostřednictvím dotykového displeje tiskárny a poskytují tyto služby:

Google Docs pro snadné skenování dokumentů a jejich pozdější vytisknutí; Box.net pro skenování, sdílení, správu a přístup k firemnímu obsahu online; Biztree pro okamžitý přístup k firemním formulářům, jako např. k fakturám, smlouvám, příjmovým dokladům, právním ujednáním a kontrolním seznamům. Tyto aplikace nemusí být v nejbližších týdnech dostupné ve všech zemích.

Bližší informace o tiskových aplikacích HP naleznete na webové adrese www.hp.com/go/e­Printcenter.

Řada HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One
Řada HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One umožňuje malým a středním podnikům barevný tisk marketingových materiálů a jiných obchodních dokumentů v profesionální kvalitě s až padesátiprocentní úsporou nákladů v porovnání s laserovými tiskárnami.(4) Prostřednictvím integrovaného kabelového i bezdrátového připojení k síti může tyto tiskárny sdílet více počítačů. Originální inkousty HP Officejet a papíry ColorLok vhodné pro tiskárny řady HP Officejet Pro 8000 a 8500 All-in-One navíc zaručují působivý tisk s jasnějšími barvami, výraznější černou a vyšší odolností vůči vodě.

Řadu HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One tvoří dva modely:

  • HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One – 6cm dotykový displej poskytuje rychlý přístup k tiskovým aplikacím a umožňuje tisk prostřednictvím internetu. Tato bezdrátová tiskárna vyniká rychlostí srovnatelnou s laserovým tiskem – 15 str./min černobíle a 11 str./min barevně(5) a nabízí zásobník na 250 archů papíru, automatický podavač na 35 stránek papíru (simplex), port USB a zdířky na paměťové karty. Umožňuje skenování a faxování dokumentů do počítače a složek na síti, kopírování oboustranných identifikačních karet na jednu stránku a další. Tiskárny jsou v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za cenu 269 EUR.(6)
  • HP Officejet Pro 8500A Plus e-All-in-One – Kromě funkcí a parametrů modelu HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One má tato tiskárna větší dotykový displej (10,9 cm), automatický oboustranný podavač dokumentů na 50 stránek, sklo velikosti stránky Legal a poskytuje funkci skeneru a faxu s odesíláním na e-mailovou adresu. Řešení CopySmart, jako např. CopyFix, opravují poškozené nebo nevystředěné originály a zaručují vysoce kvalitní výsledky. Tiskárna je v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za cenu 349 EUR.(6)

Řada HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One využívá řešení HP Eco Solution a získala osvědčení ENERGY STAR®. Tyto tiskárny spotřebují v porovnání s barevnými laserovými tiskárnami(7) až o 50 % méně energie a až o 80 % méně spotřebního materiálu a hmotnosti obalů.(8) Bližší informace ohledně úspory energie, recyklace tiskových kazet a úspoře papíru až o 50 % díky oboustrannému tisku jsou k dispozici v oddíle Eco Tips ovládacího panelu.

Více informací o nových tiskárnách řady HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One a celém portfoliu tiskáren HP Officejet naleznete na webových stránkách www.hp.com/of­ficejetpro.

Nová sada HP 940XL Officejet Value Pack přispívá k úsporám nákladů
Tiskárny řady HP Officejet Pro 8500A e-All-in-One jsou kompatibilní se sadou HP 940XL Officejet Value Pack, která firemním uživatelům umožňuje další úspory nákladů spojených s tiskem dokumentů. (9)(10) Tato nová sada obsahuje 100 listů papíru HP Professional Inkjet 180 glossy a tři barevné inkoustové kazety HP 940XL Officejet (azurová, magenta, žlutá). Sada dále obsahuje CD HP Business Marketing Design se širokou nabídkou marketingových šablon a radami pro tvorbu designu. Tato nabídka umožňuje majitelům domácích kanceláří a malých firem využívat komplexní sadu produktů k tvorbě letáků a propagačních materiálů profesionální kvality.

HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One
Podnikům, které požadují kabelové i bezdrátové univerzální řešení, umožňující tisk obchodních materiálů o rozměrech 8×13 cm až 33×48 cm (formát papíru A3+), nabízí společnost HP tiskárnu HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One – první širokoformátovou tiskárnu typu all-in-one s připojením na internet na světě, která nabízí ve třídě širokoformátových inkoustových tiskáren all-in-one nejnižší tiskové náklady na stránku.(1)

Kromě možnosti faxování, kopírování a skenování tato tiskárna vyniká rychlostí srovnatelnou s laserovým tiskem – až 10 str./min černobíle a 7 str./min barevně(5) a nabízí zásobník na 150 archů papíru, automatický podavač na 35 stránek papíru (simplex), port USB, zdířky na paměťové karty, 6cm dotykový displej a řešení CopySmart.

Uživatelé nové tiskárny HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One budou moci tisknout barevné dokumenty v profesionální kvalitě, černobílé dokumenty v kvalitě laserového tisku a obrázky ve fotografické kvalitě s použitím inkoustů HP Officejet a vysokokapacitních kazet navržených pro kancelářské použití.(9) Tato bezdrátová širokoformátová tiskárna využívá o 40 % méně energie než srovnatelné laserové tiskárny.(11) Nyní v prodeji v Evropě, na Středním východě a v Africe za 299 EUR.(6)

Nová sada HP 920XL Officejet Value Pack přispívá k úsporám nákladů
Tiskárny řady HP Officejet Pro 7500A Wide Format e-All-in-One jsou kompatibilní se sadou HP 920XL Officejet Value Pack, která firemním uživatelům umožňuje další úspory nákladů spojených s tiskem dokumentů. (9)(10) Tato nová sada obsahuje 50 listů papíru HP Professional Inkjet 180 matte a tři barevné inkoustové kazety HP 920XL Officejet (azurová, magenta, žlutá). Sada dále obsahuje CD HP Business Marketing Design se širokou nabídkou marketingových šablon a radami pro tvorbu designu. Tato nabídka umožňuje majitelům domácích kanceláří a malých firem využívat komplexní sadu produktů k tvorbě letáků a propagačních materiálů profesionální kvality.

Bližší informace o tiskárně HP Officejet 7500A Wide Format e-All-in-One naleznete na webové adrese http://wwnpi.com/HP/De­mos/7500A.html.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com