Hlavní navigace

HP rozšiřuje portfolio konvergované infrastruktury

[Tisková zpráva] Nová řešení zjednodušují nasazení aplikačních služeb, zlepšují jejich zabezpečení a zrychlují běh aplikací

Sdílet

Praha, 19. října 2010 – Společnost HP oznámila uvedení nových řešení konvergované infrastruktury z oblasti sítí, zabezpečení a škálovatelných výpočetních systémů, která významně zkvalitní poskytování aplikačních služeb pro firmy. Novinky zahrnují:

  • kvalitnější aplikační služby pro pobočky ve formě komplexního řešení připojení, které eliminuje nutnost zaměstnávat pouze lokální IT pracovníky;
  • bezpečnostní službu HP TippingPoint, jež posiluje integritu sítí díky kontrole přístupu k aplikacím a možnosti blokovat přístup k celým webům nebo pouze vybraným funkcím na úrovni celého podniku;
  • škálovatelný systém HP ProLiant SL6500, který nabízí poskytovatelům služeb jednotnou, vysoce výkonnou a škálovatelnou platformu pro hosting, provoz webových stránek, cloud computing a outsourcing nejrůznějších aplikací;
  • inovované pojetí stavby a dodávek modulárního IT prostředí v kontejneru HP Performance Optimized Datacenter (POD), jež umožňuje poskytovatelům služeb za pouhých šest týdnů rozšířit celé datové centrum pro přístup k aplikacím.(1)

Nová řešení jsou založena na konvergované infrastruktuře HP obsahující integrované servery, datová úložiště, síťové prvky a software. Tato konvergovaná infrastruktura je ideální základnou pro poskytování aplikačních služeb – nabízí společnou, otevřenou, vysoce optimalizovanou a jednotně řízenou architekturu. Zákazníci tak mohou ladit svoje IT infrastruktury zcela na míru konkrétních požadavků jejich prostředí.

„Firmy si uvědomují, že aplikace jsou dobré jen tak, jak je kvalitní infrastruktura, na níž běží,“ řekl Dave Donatelli, výkonný viceprezident a ředitel divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking. „Konvergovaná infrastruktura HP přináší značné výhody z hlediska rychlosti nasazení, výkonu, spolehlivosti a správy aplikací. Poskytuje tak firmám měřitelné výhody oproti tradičním prostředím.“

Optimalizované poskytování aplikací pro pobočku
Pobočky firem obvykle mají k dispozici pouze omezené IT týmy, jež musí zajistit nasazení a zabezpečení aplikací, správu technologií i spolehlivé připojení k síti. Pokud jsou však aplikace poskytovány přes vzdálené připojení, může rychle nastat situace, kdy budou trpět nedostatečnou přenosovou kapacitou sítě a tím i nižším výkonem.

Nové řešení na klíč HP Branch Office Networking Solution, které je složeno z hardwaru, softwaru, aplikací a připojení, zaručuje vyšší kvalitu vzdáleně poskytovaných služeb. Toto řešení díky své otevřené architektuře integruje špičkové technologie a konsoliduje vybavení pobočkových kanceláří, které se tak obejdou bez místních IT zdrojů. Jsou v něm integrovány technologie různých partnerů, například Avaya Aura™ Session Border Controller postavený na technologii Acme Packet, Citrix Netscaler VPX, Microsoft® Lync, NetScout nGenius Integrated Agent for HP a Riverbed® Optimization System (RiOS®).

Zákazníci mohou vůbec poprvé snadno konvergovat a vzdáleně spravovat různé síťové technologie: LAN, WAN, bezdrátovou síť, sjednocenou komunikaci, IP telefonii a zabezpečení. Výsledkem je efektivní model poskytování aplikací a vyšší produktivita práce zaměstnanců.

Zákazníci jistě ocení také prvotřídní služby a podporu společnosti HP i jejích autorizovaných partnerů, kteří slouží jako jediný bod prodeje, servisu a odpovědnosti.

Vyšší dostupnost kritických aplikací a zaručená integrita sítě
Využívání webových aplikací typu LinkedIn nebo YouTube zvyšuje síťový provoz a nepříznivě ovlivňuje výkon aplikací i produktivitu zaměstnanců. V některých se navíc objevují služby nebo programy třetích stran se škodlivým obsahem. Řízení přístupu a používání těchto aplikací je v podnikovém prostředí tradičně obtížné.

Nová služba HP Application Digital Vaccine (AppDV) poskytuje zvláštní filtry pro HP TippingPoint Intrusion Prevention System (IPS), které umožňují snadno řídit přístup a definovat využívání nepodnikových aplikací. Navíc dokážou blokovat přístup k celým vybraným webům nebo jejich částem, například k videím nebo sledovacím nástrojům třetích stran, omezit tak bezpečnostní rizika a zajistit vyšší výkon sítě.

Zjednodušením procesu kontroly aplikací pomůže HP firmám udržet integritu jejich sítě a spolehlivě zajistit konzistentní dostupnost kritických podnikových aplikací i systémových služeb.

Vyšší výkon a efektivita aplikací pro poskytovatele služeb
Při podpoře obchodního modelu založeného na poskytování služeb ve velkém měřítku musí poskytovatelé služeb brát v úvahu každý procesor, milisekundu, watt, korunu či metr čtvereční, aby vytvořili skutečnou konkurenční výhodu na trhu.

Nový škálovatelný systém HP ProLiant SL6500 lze díky společné modulární architektuře škálovat z jednoho uzlu až na tisíc. Poskytuje přitom průlomovou energetickou účinnost a výkon až jeden teraflops na jedinou rackovou jednotku. Tato standardizovaná platforma může být vysoce přizpůsobena individuálním firemním požadavkům a vyladěna pomocí serverů HP ProLiant SL390s G7 a HP ProLiant SL170s G6 pro potřeby různých aplikací, například vysoce výkonných výpočetních úloh, webových služeb, cloud computingu nebo služeb hostingu.

Díky možnosti kombinovat podle potřeby výpočetní, úložné a grafické uzly ve skříni o velikosti čtyř rackových jednotek mohou poskytovatelé služeb zavést jednu systémovou platformu jako standard pro celou řadu aplikačních služeb. Jednoduchým „zasunutím“ nových uzlů mohou firmy přidávat další aplikace či služby v závislosti na svém růstu. Navíc lze jednotlivé uzly také odebírat bez nutnosti odstávek systému.

Pro poskytovatele služeb, kteří chtějí postupně rozšiřovat kapacitu datového centra, uvedla společnost HP první montážní linku HP POD-Works pro výrobu integrovaných datových center HP POD. Ta jsou o 37 % energeticky úspornější a o 45 % levnější, než tradiční „kamenná“ datová centra. Nová linka POD-Works urychluje nasazení soběstačného IT prostředí až o 88 % oproti tradičním montážním procesům.(2)

Dostupnost
Všechna řešení jsou již aktuálně k dispozici v přímém obchodním kanálu společnosti HP i u jejích autorizovaných obchodních partnerů. HP spolupracuje i s partnery, kteří mají zájem používat technologie HP pro výrobu originálního vybavení (OEM). Prostřednictvím programu HP OEM Sales Partnership mají partneři přístup k celému portfoliu HP spolu s nejlepšími cenami, zárukou a službami, jaké jsou dnes k dispozici. Další informace o programu HP pro OEM partnery jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/oem.

Další informace o těchto produktech jsou k dispozici na www.hp.com/go/HPOp­timizesAppDeli­very.

Záznam tiskové konference, která se konala v úterý 5. října v Barceloně, bude přibližně do začátku prosince 2010 k dispozici na webu www.hp.com/go/re­alize.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.