Hlavní navigace

HP rozvíjí prosperitu internetové telefonie i navzdory recesi

[Tisková zpráva] Řešení HP pomohlo britskému operátorovi internetové telefonie zvýšit tržby o šedesát procent

Sdílet

Praha, 2. února 2010 – Společnost HP oznámila, že pomohla třetímu největšímu britskému provozovateli služeb internetové telefonie pro malé firmy – společnosti Gradwell – zvýšit jeho tržby za rok 2009 o 60 % díky omezení výpadků sítě. Zákazníci Gradwellu tak mohli uskutečnit mnohem více hovorů za měsíc.

V lednu 2009 postihla společnost Gradwell porucha IT, jež měla za následek přerušení provozu systému na pět hodin v době největší pracovní špičky. Společnost začala kvůli tomu operativně řešit, jak rychle doplnit své IT systémy, aby dokázaly držet krok se současnými i budoucími požadavky.

HP nabídlo společnosti Gradwell vybudování finančně efektivní a spolehlivé hostovací platformy, kterou lze libovolně škálovat podle měnících se potřeb. Nová platforma zahrnuje HP BladeSystem se servery HP ProLiant BL490c G6 a technologií HP Virtual Connect Flex-10. Datová úložiště třetí strany, která společnost Gradwell předtím využívala, byla nahrazena úložným řešením HP P4000 SAN.

„HP nám nabídlo nejlepší produkt na trhu se špičkovým technickým a obchodním přístupem a za výhodnou cenu,“ řekl Peter Gradwell, zakladatel a ředitel společnosti Gradwell. „Ovšem co je nejdůležitější, implementace této technologie vedla k prokazatelnému nárůstu důvěry zákazníků v naši společnost.“

Důvěra zákazníků společnosti Gradwell se po poruše IT hluboce propadla, ale po nasazení nové platformy se opět obnovila, o čemž svědčí 29% nárůst měsíčních tržeb z hovorného. Od dokončení implementace se dostupnost systému drží každý měsíc na 100 %, navíc nová infrastruktura HP, jež zkonsolidovala osm racků na pět, podstatně snížila také měsíční výdaje za energii.

Zároveň vzrostl výkon celého telekomunikačního systému, neboť nové úložné řešení HP P4000 SAN zvýšilo propustnost více než desetinásobně na 70 Mb/s. Navíc teď společnost Gradwell může využívat reportovací funkce, které zobrazují využití, propustnost a další statistiky, usnadňují plánování kapacity a pomáhají rychleji rozpoznávat potenciální problémy.

S novou platformou se společnosti Gradwell podařilo výrazně omezit náklady na odstraňování problémů. Zaměstnanci se tak mohou věnovat hodnotnějším projektům, které mohou ušetřit výdaje a zvýšit tržby.

„Společnost Gradwell potřebovala maximalizovat provozuschopnost a minimalizovat náklady, aby mohla zákazníkům přinést skutečnou výhodu v internetové telefonii,“ řekl Christian Keller, viceprezident HP Industry Standard Server Business pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky. „HP dodalo zjednodušenou a flexibilní konvergovanou infrastrukturu, jež snížila náklady a spotřebu energie a zároveň uvolnila firemní zdroje.“

Společnost Gradwell sídlí v anglickém městě Bath, obsluhuje 18 000 zákazníků a každý měsíc zpracuje šest miliónů minut příchozích a odchozích hovorů.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).