Hlavní navigace

HP se opět umístila v kvadrantu lídrů společnosti Gartner v oblasti multifunkčních zařízení a tiskáren

[Tisková zpráva] PRAHA, 26. srpna 2010 – Společnost HP oznámila, že se v posledním vydání zprávy „Magic Quadrant Report pro oblast multifunkčních zařízení a tiskáren”(1) společnosti Gartner opět umístila v kvadrantu lídrů. Přední poskytovatel poradenských služeb a výzkumu v oblasti IT, společnost Gartner, vydává nezávislé zprávy porovnávající jednotlivé dodavatele podle jejich „schopnosti realizace” a „kompletnosti vize”.

Sdílet

Podle zprávy společnosti Gartner „hrají při rozhodování o nákupu kancelářských tiskáren a multifunkčních výrobků (MFP) rostoucí roli software, vertikální řešení a integrace služeb. Tradiční nároky kladené na běžný kancelářský tisk ustupují schopnostem hardwaru integrovat a rozvíjet softwarové aplikace. Ty umožňují zapojení zařízení do systémů řízení dokumentů společnosti. Skutečnými diferencujícími faktory se stávají možnosti vzdáleného monitorování, diagnostiky, zabezpečení a další.“

Společnost HP nedávno představila řešení, jež nejen inovují webové, mobilní a bezpečnostní technologie, ale také zákazníkům nabízejí nové metody, jak mohou tisknout a spravovat své informace. HP představuje svoji vizi změn na trhu, od první tiskárny s přístupem na internet, která uživatelům umožňuje tisknout odkudkoli i bez počítače, až po podnikové řešení HP ePrint Enterprise Solution, které uživatelům umožňuje tisk ze zařízení Blackberry.

Podle zprávy společnosti Gartner „je tradiční kancelářská multifunkce nepostradatelným nástrojem pro většinu kancelářských prostředí. Řada dnešních multifunkcí může být označena za chytré (tzv. smart MFP), neboť je lze použít k zachycení a předání informací z papíru do systémů řízení podnikového obsahu, řízení evidence, systémů ERP a systémů pro řízení dokumentů.“

Díky platformě HP Open Extensibility Platform lze dokumenty podle potřeb zákazníka snadno převádět z papírové na digitální formu a zpět.

„I nadále výrazně investujeme do našich MFP, abychom zákazníkům nabídli to nejlepší z našeho odvětví,“ uvádí Ron Coughlin, senior viceprezident LaserJet Enterprise Solutions, Imaging and Printing Group, společnosti HP. „Skutečnost, že přední analytické společnosti rok za rokem uznávají kvality HP, odráží náš nekončící důraz a odhodlání řešit vyvíjející se a unikátní potřeby našich zákazníků.”

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

O publikaci Gartnert Magic Quadrant
Držitelem autorských práv k publikaci Magic Quadrant pro rok 2010 je společnost Gartner, Inc., která udělila souhlas s jejím následným užíváním. Magic Quadrant představuje grafické vyjádření trhu v určitém časovém období. Ukazuje výsledky analýzy společnosti Gartner, která zkoumá, jak si vybraní dodavatelé stojí ve vztahu ke kritériím definovaným pro konkrétní trh společností Gartner. Společnost Gartner žádného dodavatele, produkt nebo službu uvedenou v publikaci Magic Quadrant nehodnotí a uživatelům technologií nedává žádné doporučení k tomu, aby si vybírali pouze ty dodavatele, kteří se nacházejí v kvadrantu lídrů. Magic Quadrant slouží výhradně jako nástroj výzkumu a není určen k tomu, aby se používal jako návod k nějakému konkrétnímu postupu. Společnost Gartner neposkytuje žádné záruky, výslovné ani odvozené, týkající se tohoto výzkumu, včetně jakýchkoli záruk obchodovatelnosti nebo vhodnosti pro konkrétní účel.