Hlavní navigace

HP šetří zákazníkovi náklady a čas na administraci za pomoci virtualizačních technologií

[Tisková zpráva] Praha, 28. února 2007 – Krátce poté, co společnost HP převzala vedoucí postavení na trhu blade serverů, a to jak po stránce tržeb z prodeje, tak z hlediska množství prodaných kusů [1], uvedla novou virtualizační technologii, která zjednodušuje konektivitu a správu serverů řady HP BladeSystem c-Class, stěžejní řešení společnosti pro datové centrum příští generace.

Sdílet

Společnost HP dále představila produkt HP ProLiant xw460c Blade Workstation – první pracovní stanici typu blade spadající do portfolia HP BladeSystem c-Class, která umožní uživatelům zvýšený výkon a možnost rozšiřitelnosti.

Virtualizační moduly HP Virtual Connect Ethernet a Fibre Channel podstatně zjednodušují síťovou konektivitu a běžné administrační povinnosti správců serverů datového centra, umožňují administrátorům po prvotním připojení přidat, nahradit nebo obnovit server za běhu. Nehledě na snížení pořizovacích a provozních nákladů, tyto moduly přináší zjednodušené možnosti správy, které redukují čas potřebný k provedení administračních úkonů z řádu hodin či dní na několik minut.

Tyto nové technologie, jež jsou součástí portfolia produktů a služeb zvaného HP Adaptive Infrastructure, pomáhají zákazníkům zajistit nepřetržitý (24×7) provoz datového centra. Jejich uvedení posílí postavení společnosti HP na trhu blade serverů. Ze studie analytické firmy IDC vyplývá, že společnost HP během posledního kalendářního čtvrtletí loňského roku překonala firmu IBM v tržbách z prodeje blade serverů i v množství prodaných kusů, čímž převzala vedoucí postavení v tomto tržním segmentu. [1]

Rozšíření virtualizačních možností serverů
Moduly HP Virtual Connect, které byly vytvořeny na základě standardních průmyslových technologií, hladce oddělují správu serverů od správy LAN (local area network) a SAN (storage area network) bez nutnosti zavádění další sítě s cílem spravovat nebo nahradit stávající síťovou topologii. Protože HP Virtual Connect běží přirozeně přes Ethernet nebo Fibre Channel rozhraní, je výkon bez kompromisů, administrační úkony jsou podstatně jednodušší a přitom je kompatibilita se stávající síťovou a SAN infrastrukturou zajištěna.

Nehledě na urychlení síťových procesů, moduly Virtual Connect také podstatně redukují provozní náklady konektivity LAN a SAN oproti běžným „pass-through“ modulům až o 38 % a navíc umožňují zkonsolidovat kabely a switche až o 94 %.

HP Virtual Connect umožňuje administrátorům během několika minut:

  • předpřipravit servery, LAN a SAN infrastrukturu,
  • obnovit nebo nahradit nefungující servery,
  • rozmístit nebo přemístit servery,
  • přepínat mezi vývojovými, testovacími nebo produkčními sítěmi,
  • obsluhovat vzdálená místa v síti bez nutnosti přesunu administrátorů LAN/SAN,
  • zvýšit administrační produktivitu až trojnásobně.

HP Virtual Connect je podporován širokou řadou předních výrobců softwaru určeného pro použití v prostředí LAN a SAN.

Kromě toho, program HP BladeSystem Solution Builder představil nový projekt Blade Connect – online BladeSystem komunitu pro zákazníky, partnery a další zájemce. Blade Connect umožní zúčastněným osobám vzájemnou interakci, sdílení vědomostí, spolupráci při řešení problémů a uspořádání setkání pro další diskusi.

S cílem pomoci zákazníkům dosáhnout rychlejší návratnosti investic a lepších obchodních výsledků s produkty HP Virtual Connect pro BladeSystem c-Class, HP Services uvedlo řadu implementačních a podpůrných služeb. Již dostupná služba HP Virtualization Assessment Service poskytuje detailní přehled nad stávajícím serverovým prostředím podniku, provádí odhady hodnoty dat a doporučuje změny, které zlepší návratnost investic prostřednictvím konsolidace a virtualizace IT infrastruktury. Další služba zvaná HP Quick Thermal Assessment Service pro HP BladeSystem provádí cenově dostupnou analýzu požadavků kladených na prostor datového centra a zdroje napájení a chlazení, které je nezbytné splnit pro provoz systémů HP BladeSystem.

Vylepšené zabezpečení, kontinuita a flexibilita s pracovní stanicí typu blade
Pracovní stanice HP ProLiant xw460c Blade Workstation vnáší do datového centra práci bez hranic, neboť kombinuje centralizované řízení a zabezpečení datového centra, osvědčené zkušenosti s pracovními stanicemi HP a flexibilitu zaměřenou na podporu profesionálů v různorodém pracovním prostředí.

Vybavena dvoujádrovými procesory Intel Xeon řady 5000, pracovní stanice xw460c přináší uživatelům vysoký výkon a prakticky eliminuje potřebu kontaktovat technickou podporu. Pracovní stanice xw460c je ideální pro zákazníky z finančního, veřejného a průmyslového sektoru.

Ceny a dostupnost [2]
Počáteční cena produktu HP Virtual Connect Ethernet modul je 5 699 USD a produktu HP Virtual Connect Fibre Channel modul 9 499 USD. Počáteční cena pracovní stanice HP ProLiant xw460c Blade Workstation je 4 329 USD. Všechny produkty jsou již dostupné. Více informací k oznámení uvedeném v této tiskové zprávě je k dispozici na www.hp.com/go/bla­demomentum. Více informací k produktům řady HP Virtual Connect je k dispozici na hww.hp.com/go/bla­desystem/virtu­alconnect a k pracovním stanicím řady HP BladeSystem na www.hp.com/go/bla­desystem.