Hlavní navigace

HP sníží energetickou náročnost počítačů o 25 procent

[Tisková zpráva] LAS VEGAS (USA) / PRAHA (Česká republika), 22. ledna — Na veletrhu CES 2008 (Consumer Electronics Show) společnost HP předložila závazek, že do roku 2010 sníží energetickou náročnost u svých řad desktopů a notebooků o 25 procent.

Sdílet

HP nyní vede v počtu registrací Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT™) Gold, získaných u více než dvou tuctů PC, registrovaných v Severní Americe. „HP během posledních let integrovalo komponenty šetrné k životnímu prostředí a procesy do celého životního cyklu svých produktů,“ uvedl výkonný viceprezident divize Personal Systems Group, HP Todd Bradley. „Jsme odhodláni naplnit náš cíl snížení energetické náročností o 25 procent do roku 2010 a dalšími EPEAT-Gold registracemi jít příkladem. Tak může být HP lídrem na IT trhu ve snižování dopadů svých produktů na životní prostředí“

HP se již dlouho zaměřuje na vývoj produktů, které jsou ohleduplné k životnímu prostředí, a jako první výrobce počítačů, zaregistroval v roce 2007 EPEAT Gold produkt – HP Compaq rp5700 Long Lifecycle Business Desktop PC.

Systém EPEAT pomáhá spotřebitelům ohodnotit, porovnávat a vybírat stolní počítače, notebooky a monitory podle vlastností šetrných k životnímu prostředí. EPEAT hodnotí a zařazuje elektronické produkty z hlediska enviromentálních vlastností do tří kategorií: bronzové, stříbrné a zlaté.

Nové produkty HP, včetně řady notebooků HP Compaq 2510p a HP Compaq 2710p a všech modelů řad stolních počítačů HP Compaq dc7800, dc5750 a dc5700 Business Desktop, splňují kritéria pro zařazení do nejpřísněji hodnocené – zlaté – skupiny. HP má také různé řady nových uživatelských desktopů a notebooků, způsobilých pro U.S. EPA ENERGY STAR® a zařazených do skupiny EPEAT Silver. Je to například HP Pavilion dv6700, který bude dostupný i na našem trhu.

Omezení spotřeby PC
Produkty, zařazené jako EPEAT Gold, mají mnoho vlastností, které pomáhají omezit dopady na životní prostředí. Tak například HP Compaq dc7800 Business Desktop PC přináší energeticky efektivní vlastnosti s nejnovějšími procesory Intel® Core™ 2 Duo, které spotřebují méně energie a přinášejí vyšší výkon než předchozí verze. Jeden z nejmenších firemních desktopů, nový HP dc7800 Ultra-slim Desktop PC je o 46 procent menší než předchozí modely a se standardní spotřebou pouhých 85 procent běžného desktopu bez omezení výkonu je maximálně energeticky šetrný.

Jinými vlastnostmi, napomáhajícími šetřit energii u modelových řad desktopů, jsou napájecí zdroje s vyšší účinností 80 PLUS®, které jsou až o 15 procent efektivnější než ty standardní. Tisíc počítačů s 80 PLUS zdrojem může ušetřit takové množství dioxinových emisí, které odpovídá množství zplodin vzniklých spalováním více než 4500 galonů (přes 17 tisíc litrů) benzínu.

Software vzdáleného řízení spotřeby Verdiem SURVEYOR™ už je volitelnou součástí všech počítačů řady dc7800. Pokud je aktivován, SURVEYOR může přispět ke snížení spotřeby energie PC a monitoru až o 33 procent nebo téměř 200 kilowatthodin ročně na jeden počítač jen díky lepšímu managementu úsporných funkcí. Více informací o těchto i jiných produktech a službách ohlášených na CES 2008 je k dispozici na www.hp.com/go/CES2­008.

Další informace o vztahu společnosti k životnímu prostředí najdete na www.hp.com/en­vironment.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).