Hlavní navigace

HP snižuje rizika a náklady pro zákazníky využívající high-end disková pole

[Tisková zpráva] Praha, 1. června – Společnost Hewlett-Packard představila nový model high-end diskového pole, vyvinutého pro prostředí s nejvyššími nároky na spolehlivost a dostupnost dat 24x7.

Sdílet

Diskové pole HP StorageWorks XP24000 umožňuje integrovat další produkty rodiny HP – servery, síťové produkty a služby tak, že je možno vytvářet řešení odolná i proti katastrofické události – disaster-tolerant solutions.

Diskové pole XP24000 je vybaveno novými výkonnými procesory a novou provisioning technologií. To oproti předcházejícím typům výrazně zvyšuje výkonnost a podstatně redukuje spotřebu energie. Tím činí systém optimální pro firemní klientelu, hledající ověřenou a ekologicky šetrnou technologii pro konsolidaci ukládání dat, která spojuje výkon s úsporou nákladů při správě dat. „Rizika IT jsou v současnosti rovněž rizika podnikatelského prostředí, nebezpečí ztráty dat a prostojů mohou znamenat miliónové škody,“ uvedl viceprezident a generální ředitel divize StorageWorks HP Rick Steffens. „Představili jsme přesvědčivou, ekologicky šetrnou a důvěryhodnou alternativu snižující rizika, cenou i výkonem daleko převyšující konkurenční systémy.“

Na rozdíl od EMC a IBM, nová funkce pole XP24000 thin-provisioning šetří náklady na správu dat automatickým přidělováním pouze takové diskové kapacity z virtuálního poolu, která je k provozu nezbytně nutná. Software XP StorageWorks Thin Provisioning také redukuje spotřebu energie a zahřívání pomocí korekce počtů disků, potřebných pro práci v dané konfiguraci.

Diskové pole XP24000 je plně redundantní, což je vidět na testu “bullet-proof“ (videozáznam je na www.youtube.com/wat­ch?v=zOYW5fDDfqA). Pole XP24000 disponuje unikátní technologií replikace dat v heterogenním prostředí, samozřejmostí jsou non-disruptivní opravy a úpravy pole za provozu, včetně update mikrokódu. To je dnes nezbytné, od IT je požadována dynamická adaptace podle potřeb podnikání.

Diskový systém XP24000 je schopen konsolidovat a řídit heterogenní storage prostředí. Pomocí doprovodného software HP StorageWorks XP External Storage Software je možno virtualizovat storage HP a storage ostatních výrobců; výsledkem je možnost víceúrovňového ukládání dat s jednotnou správou a s integrovanou kapacitou až 247 petabytů.

Diskové pole XP24000 má end-to-end 4 Gbps architekturu, podporuje připojení až 1152 interních diskových jednotek a má interní kapacitu až 332 TB. Bezprecedentní je rovněž špičková výkonnost až 3,5 milionu Input/Output operací za sekundu (IOPS) při operacích s cache. Současně s hardware bude dodáván nový software HP StorageWorks XP Array Manager, který umožní uživateli systému snadno celý systém konfigurovat, managovat, členit na menší části (participovat) a nastavovat prvky zabezpečení, to vše pomocí webovské aplikace. Ale samozřejmostí je také nabídka HP servisních služeb pro zajištění hladkého průběhu instalace a náběhu systému.

Pole XP24000 je nejnovější enterprise diskové pole společnosti HP, je to výsledek dlouhodobé spolupráce a OEM vztahu s Hitachi Limited Japonsko. Předpokládaný termín uvedení HP StorageWorks XP24000 na trh je červenec 2007. HP bude pokračovat v technické podpoře předcházejících typů diskových polí, včetně XP12000 a XP10000.

Více informací o diskovém poli XP24000 je na www.hp.com/go/XP24­000.