Hlavní navigace

HP ulehčuje podnikatelům cestování

[Tisková zpráva] Společnost HP představila tři nové, ultra-přenosné počítače, včetně HP EliteBook, nejmenšího a nejlehčího notebooku HP s vestavěnou optickou mechanikou a váhou pouhých 1,45 kg. HP EliteBook 2530p je inspirován konstrukcí letadel a je určen mobilním profesionálům zakládajícím si na svém vlastním stylu. Elegantní a odolné vnější pouzdro HP DuraCase z eloxovaného hliníku v kombinaci s pláštěm ze slitiny hořčíku bylo konstruováno tak, aby vyhovělo náročným, americkou armádou definovaným, testům odolnosti, například na extrémní teploty, prach a vlhkost. HP EliteBook 2730p je ultratenký, přizpůsobitelný tablet s otočným displejem.

Sdílet

Celou novou řadu lehkých notebooků doplňuje HP Compaq 2230s jako cenově nejpřijatelnější ultramobilní notebook.
HP se i nadále výrazně odlišuje díky produktu Elitebook, který má sofistikovaný a inovační design kombinující vysokou odolnost se snadno použitelnými funkcemi a tou správnou úrovní výkonu, uvedl viceprezident a generální ředitel Commercial Products divize PSG, HP pro oblast EMEA, Charl Snyman. Tyto stabilní a velmi vyhledávané notebooky rozšířily portfolio HP EliteBook, které drží krok se stále se měnícím životním stylem mobilních uživatelů, dodává.

Nové notebooky pro harcovníky na služebních cestách

Řada HP EliteBook obsahuje nejnovější procesory Intel®, odolné pevné disky a nejmodernější bezdrátové technologie, které ocení hlavně uživatelé na služebních cestách. Notebooky HP EliteBook také podporují procesory Intel Core™ 2 Duo s ultranízkým (ULV) nebo nízkým (LV) napětím pro optimalizaci výkonu a minimální spotřebu energie.

Nové notebooky nabízejí nejnovější technologii Intel prodlužující životnost baterie, lepší výkon systému a pevný disk, odolný vůči otřesům, a klávesnici, odolnou vůči polití, které jsou v řadě HP EliteBook samozřejmostí a pomáhají chránit data. HP EliteBook 2530p – Nejmenší a nejlehčí notebook je určený profesionálům na cestách, nabízí skvělý výkon a váží pouhých 1,45 kg. 12,1-palcový širokoúhlý diagonální LED displej HP Illumi-Lite je jasnější než displej standardního notebooku a prodlužuje životnost baterie až o 90 minut. Pro další ochranu je vnitřek hořčíkové HP DuraCase vybaven plástvovým vzorem, který je tepelně spojen s eloxovaným hliníkem pláště, aby odolal nástrahám každodenního aktivního provozu.

HP EliteBook 2730p – Vysoce výkonný a ultratenký přizpůsobitelný tablet se sportovním inovativním designem váží pouze 1,7 kg a jeho otočný displej je jen 26 mm tenký. Mezi novinky patří integrovaný touchpad, tabletová tlačítka a Jog Dial. Uživatelé, kteří často cestují, mají možnost využít i volitelný doplněk – ultratenkou baterii, která nabízí až 12 hodin provozu. HP EliteBook 2730p podporuje také praktickou ultratenkou dokovací stanici s integrovanou mechanikou DVD+/-RW. Mezi další volitelné doplňky patří integrovaná webová kamera pro videokonference a zachycení obrazu, HP NightLight na klávesnici pro lepší viditelnost v horších světelných podmínkách a integrovanou čtečku karet.

Styl a cenová dostupnost

Stylový a výkonný, 1,68 kg vážící notebook HP Compaq 2230s, nabízí 12,1-palcový širokoúhlý displej a saténový, reflexní, černý povrch. Díky Wi-Fi certifikované bezdrátové lokální síti (WLAN) a integrované Bluetooth® bezdrátové technologii mohou mobilní profesionálové posílat a přijímat e-maily nebo využívat informace na internetu – v práci, doma nebo na svých oblíbených hotspotech. Tento modernizovaný firemní notebook obsahuje HP 3D DriveGuard s tříosým měřičem zrychlení, reagujícím na neočekávaný pohyb, a spouštějícím akci, která ochrání pevný disk vůči nárazům a otřesům. Možnosti zabezpečení energeticky efektivních notebooků

Všechny firemní notebooky HP jsou navrženy s ohledem na životní prostředí, nabízejí energeticky efektivní funkce a jsou zhotoveny ze snadno recyklovatelných materiálů. HP EliteBook 2530p i 2730p jsou skvěle hodnoceny při posuzování vlivů elektronických výrobků na životní prostředí (EPEAT) a nabízejí bezrtuťový LED displej Illumi-Lite, který je lehčí a energeticky účinnější než displej standardního notebooku. HP si stanovila za cíl odstranit veškeré rtuti – potenciálně nebezpečné látky, které se běžně vyskytují v displejích – u svých notebooků do roku 2010.

Funkce notebooku HP Mobile Broadband s vestavěnou technologií Gobi od společnosti Qualcomm a používající jediný modul, HP un2400, podporuje větší množství mobilních širokopásmových síťových technologií a mobilních operátorů. Tím se rozšiřují možnosti mezinárodního roamingu a uživatelé mají možnost většího výběru mezi mobilními datovými tarify. Software HP QuickLook2 poskytuje přístup k e-mailu, kalendáři, úkolům a kontaktním informacím během několika vteřin bez nutnosti startovat operační systém. HP SpareKey řeší problém se zapomenutým heslem třemi předem stanovenými osobními identifikačními dotazy, pokládanými před vstupem do systému.

Všechny nové modely notebooků obsahují silné bezpečnostní prvky, včetně HP ProtectTools Security Manager a Drive Encryption pro HP ProtectTools, které kódují informace na pevném disku tak, aby citlivá data byla v případě ztráty nebo krádeže notebooku nečitelná. Zabudovaný File Sanitiser pro silnější zabezpečení dat trvale smaže jednotlivé soubory, složky a osobní informace z notebooku, což umožňuje zákazníkům odevzdat notebook k recyklaci s jistotou, že jejich firemní data byla odstraněna. Dostupnost notebooků HP EliteBook 2530p a HP EliteBook 2730p se očekává v druhé polovině září 2008 s předpo­kládanou cenou 29 490 Kč, resp. 34 490 Kč bez DPH.

HP Compaq 2230s bude dostupný v listopadu a jeho cena se očekává ve výši 18 490 Kč bez DPH. Více informací o těchto noteboocích HP a dalších mobilních řešeních HP jsou k dispozici na: http://www.hp­.com/hpinfo/new­sroom/press_kit­s/2008/mobili­ty/index.html.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).