Hlavní navigace

HP ušetří čas i peníze malých a středně velkých firem

[Tisková zpráva] Praha, 4. června 2009 – Společnost HP rozšířila svou iniciativu Total Care pro malé a středně velké firmy o několik nových produktů, řešení a služeb, jež výrazně sníží náklady, zvýší produktivitu a podpoří efektivitu firemních procesů.(1)

Sdílet

Pro SMB zákazníky, kteří potřebují provozovat své podniky s nižším kapitálem, menším počtem zaměstnanců a optimalizovanými technologickými zdroji, uvedlo HP infrastrukturní produkty z kategorií úložných řešení, virtualizace, vzdáleného přístupu a konsolidace. „V současném ekonomickém klimatu potřebují malé a střední firmy technologická řešení, která odstraní možné maximum nákladů, ale přitom pomohou dosáhnout ještě větší konkurenční výhody, aby mohly firmy přežít a uspět na trhu,“ řekl Jan Kameníček, generální ředitel HP Česká republika. „Prostřednictvím iniciativy Total Care pomáhá HP zákazníkům dosáhnout těchto podnikatelských cí­lů.“

Zákazníci mohou lépe zvládat růst dat a zároveň snižovat komplikovanost a náklady na jejich ukládání pomocí následujících produktů:

 • Síťové úložné systémy HP StorageWorks X1000 a X3000 sjednocují ukládání souborů i aplikací a zjednodušují úložné infrastruktury. S jednotným systémem nemusí malé a střední firmy investovat do samostatných úložných systémů pro data v souborech a databázích. Nová úložná zařízení připojená k síti dokážou poskytnout až o 35 % vyšší použitelnou kapacitu prostřednictvím deduplikace souborů(2) a zároveň zvyšují až o 30 % výkon přístupu k souborům.(3)
 • Modulární disková pole HP StorageWorks 2000i a 2000sa G2 používají malé 2,5" diskové jednotky, které zvyšují úložnou kapacitu až o 33 % na jednotku místa v racku.(4) Zároveň snižují nároky na napájení až o 50 %.(3)

„Za posledních deset měsíců jsme provedli průzkum mezi tisíci malými a středně velkými firmami a výsledky ukazují, že prioritním bodem jejich programu pro přežití v současných ekonomických podmínkách je odstranění nákladů spojených s fungováním byznysu a zlepšení správy dat,“ řekl Anil Miglani, senior viceprezident strategické poradenské firmy AMI Partners. „Malé a střední firmy potřebují řešení, která jim pomohou plnit tyto cíle od základu a přitom se soustředit na rozvoj jejich byznysu. HP má díky svému komplexnímu portfoliu Total Care ideální pozici, aby pomohla SMB zákazníkům uspět v současné ekonomice.“

Pro ochranu a rozvoj podnikání svých zákazníků představilo HP:

 • HP Virtualization Bundle, první integrované řešení na trhu, které umožňuje malým a středním firmám snáze a za výhodnou cenu nasadit virtualizaci transformací stávajících diskových jednotek serverů na vysoce dostupná sdílená úložiště. Tento balíček umožňuje zákazníkům snížit náklady až o 35 %. Odstraňuje nutnost externích úložišť na podporu vysoké dostupnosti aplikací.(5) Balíček obsahuje server, úložnou a síťovou technologii HP a také integrovaný virtualizační software společností HP a VMware.
 • Řešení HP Secure Remote Access, která pomáhají snižovat náklady, eliminovat narušení provozu a maximalizovat obchodní příležitosti pro malé a střední firmy s mobilními pracovníky. Tato řešení, založená na technologii Citrix XenApp™ Fundamentals, umožňují mobilním pracovníkům udržovat konstantní a bezpečné připojení k podnikovým aplikacím bez ohledu na aktuální polohu nebo zařízení použité pro připojení. V rámci řešení, která zahrnují servery, datová úložiště, síťové prvky, počítače a tiskárny, nabízí HP obchodním partnerům specializovaným na SMB zlevněné servery a úložiště prostřednictvím programu HP SmartBuy. Kromě toho mohou partneři využít roční bezplatnou zkušební verzi technologie Citrix XenApp Fundamentals.
 • Nedávno uvedený mobilní tenký klient HP 4410t, který spojuje vysoce zabezpečený přístup k serverovým aplikacím a nižší režijní nároky tenkého klienta s mobilitou notebooku. Díky lepšímu zabezpečení dat, snadné spravovatelnosti, absenci pevného disku, menšímu množství pohyblivých součástí a nižší spotřebě energie snižuje tento tenký klient „uhlíkovou stopu“ a náklady SMB firem.

Řešení HP přinášejí finanční, energetickou a časovou úsporu
Ve snaze pomoci zákazníkům snížit náklady, zvýšit produktivitu a efektivněji spravovat data a provozy oznámilo HP další novinky:

Řešení HP Total Care Branch Office Consolidation, která nabízejí přizpůsobitelné konfigurace serverů, datových úložišť, síťových prvků, počítačů a tiskáren. Pomohou malým a středním firmám podstatně zkrátit dobu potřebnou ke konsolidaci několika poboček na jediném místě. Podle studie IDC mohou tato řešení snížit celkové náklady na technologie až o 25 %, pokud zákazníci spolu s nimi nasadí lepší technologické postupy.(6) Nová tisková řešení poskytují výstup na profesionální úrovni s podstatně nižšími náklady a spotřebou energie než konkurenční laserové tiskárny:

 • HP LaserJet Enterprise P3010 (549 – 999 dolarů),(8) vybavená technologií HP Instant-on, která ušetří až 50 % energie,(7) je vysoce výkonná síťová(9) tiskárna pro firmy, jež potřebují tisknout velké objemy důvěrných dokumentů s přidanou ochranou na nejrůznějších typech médií.
 • Díky technologii HP Smart Template Printing mohou malé a střední firmy ušetřit čas i peníze tiskem marketingových materiálů a pracovních obchodních dokumentů na bezplatné, přizpůsobitelné šablony.(10)
 • Tiskárny řady HP Officejet 6000 (89 – 119 dolarů)(8) poskytují rychlý tisk v profesionální kvalitě. Nabízejí až o 40 % nižší náklady na stránku a spotřebu energie než srovnatelné laserové tiskárny.(11) Firmou Buyers Laboratory Inc. byla tato řada nedávno klasifikována jako „vysoce spolehlivá.“
 • HP Officejet 7000 Wide Format Printer (229 dolarů)(8) je první širokoformátová tiskárna HP s individuálními inkoustovými kazetami spadající do základní kategorie. Ideálně se hodí pro tisk obchodních dokumentů a marketingových materiálů v profesionální kvalitě a bez okrajů s nejnižšími náklady na stránku proti jiným inkoustovým tiskárnám stejné třídy.(12)

V rámci programu HP Eco Solutions vyhovují tři nové tiskárny značce ENERGY STAR® a mají podstatně nižší spotřebu energie než konkurenční laserové tiskárny(7) na základě několika klíčových atributů ochrany životního prostředí uvedených na štítku HP Eco Highlights. HP zároveň oznámila uvedení nového síťového plochého skeneru HP Scanjet N6350 (899 dolarů).(8) Tento snadno použitelný všestranný skener s integrovaným síťovým rozhraním by měl být dostupný v průběhu června.

Nová partnerství a řešení podněcují růst
Rozšířením své nabídky služeb cloud computingu prostřednictvím dohod se společnostmi Cobweb a Cast Iron nabízí HP prodejcům s přidanou hodnotou (VAR) a obchodním partnerům nové lukrativní příležitosti.

 • Cobweb, lídr na poli služeb hostingu, umožňuje prodejcům s přidanou hodnotou ve Velké Británii nabízet SMB zákazníkům privátní řešení Microsoft® fungující v cloudu. Model průběžných plateb umožňuje malým a středním firmám efektivně provozovat jejich byznys s menšími prostředky.
 • Cast Iron Systems umožňuje malým a středním firmám ve Spojených státech integrovat softwarové aplikace poskytované jako služba se stávajícími infrastrukturami, na kterých už běží aplikace a databáze.
 • Nedávno uvedený notebook HP Mini 1101 s tloušťkou pouhý jeden palec a váhou od jednoho kilogramu je ideálním počítačem pro často cestující zaměstnance malých a středních firem. Mini 1101 nabízí standardní nebo volitelně i HD LED širokoúhlý displej s úhlopříčkou 10,1 palce, klávesnici o velikosti 92 % standardní klávesnice notebooku, zabudovanou webkameru a mikrofon. Mobilní pracovníci si mohou zvolit volitelný integrovaný adaptér HP Mobile Broadband, který umožňuje přistupovat k internetu, podnikovému intranetu, e-mailu a důležitým podnikovým informacím kdekoli na světě.
 • Nedávno uvedená řada notebooků HP ProBook s se ideálně hodí pro malé firmy, které hledají tu nejlepší kombinaci podnikových vlastností, funkčnosti a hodnoty. Tato řada zahrnuje široký výběr povrchových provedení, součástky bez obsahu rtuti a různé velikosti podsvícených displejů HD LED.(13) Rovněž nabízí sadu profesionálních inovací, které byly dříve k dispozici pouze u výrazně dražších modelů. Portfolio má zlaté hodnocení EPEAT® (Electronic Products Environmental Assessment Tool) a vyhovuje kvalifikaci pro značku ENERGY STAR.

Zvláštní nabídky financování
Malým a středním firmám, které potřebují nasadit nová technologická řešení a zároveň ušetřit kapitál, nabízí HP Financial Services flexibilní služby leasingu a financování. Doporučení HP Financial Services, jak mohou malé a střední firmy získat největší užitek ze svých rozpočtů na technologie, jsou k dispozici ve studii Leasing helps small, midsized companies s-t-r-e-t-c-h their IT investment dollars (Leasing pomáhá malým a středním firmám překročit jejich rozpočty na investice do IT). Další informace o nových produktech HP, které mají pomoci malým a středním firmám prosperovat v náročné době, jsou k dispozici v online press kitu na adrese www.hp.com/go/sma­llbusiness2009.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.