Hlavní navigace

HP varuje před nebezpečím falsifikátů spotřebního materiálu

[Tisková zpráva] Praha, 21. dubna 2009 - Společnost HP varuje své zákazníky před používáním falešných náplní do inkoustových a laserových tiskáren, které mohou tato zařízení poškodit nebo i zničit. Od ledna letošního roku zadrželi evropští celníci již více než 40 000 falešných výrobků nebo součástí z kategorie tiskových náplní.

Sdílet

„Padělatelé a podvodní obchodníci často klamou zákazníky, kteří se domnívají, že si kupují opravdové tiskové kazety zabalené buď v kopiích původních HP krabic, nebo ve znovu použitých originálních HP krabicích,“ říká k tomu Tina Rose, manažerka HP pro boj s padělky pro region EMEA a dodává: „Nákupem padělané tiskové kazety se vystavujete mnoha rizikům, od méně kvalitního tisku až po zničení tiskárny z důvodu nekvalitních náplní.“

HP spolupracuje s kontrolními orgány v celém regionu a pomáhá odhalovat a ničit falešné tiskové potřeby. V roce 2008 vedly například tři zásahy v Rusku a po jednom v Chorvatsku, Polsku a Ukrajině k celkovému zabavení 6600 hotových padělků tiskových kazet a 31 600 součástí pro nelegální použití i jiných materiálů. Vedle toho byly uzavřeny prostory, které padělatelům sloužily k výrobě a distribuci falešných produktů.

Od konce roku 2006, společnost HP sledovala téměř 900 podložených podezření o podvržených výrobcích v celém regionu EMEA, která vedla k téměř 470 vyšetřování a kolem 250 zásahům, v nichž bylo zabaveno asi 3,5 milionu falešných hotových výrobků a součástí k nelegálnímu opětovnému využití.

Celosvětově provedla společnost HP mezi lety 2005–2008 4620 šetření v 55 zemích, která vedla k 3528 úředním zásahům a opatřením a k zajištění padělaných výrobků HP v celkové hodnotě více než $ 795 milionů USD. Vyšetřování a akce se uskutečnily na všech kontinentech kromě Antarktidy.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) odhaduje roční hodnotu mezinárodního obchodu s padělaným zbožím na 200 miliard dolarů. Světové celní organizace (WCO), Mezinárodní obchodní komora (ICC) se domnívá, že padělání, včetně nezákonného obchodování s falešnými tiskovými potřebami, odvede z globální ekonomiky asi 500 miliard eur ročně, což odpovídá ztrátě asi 5–8 % světového obchodu se zbožím s ochrannou známkou po celém světě. Odhaduje se, že se z toho důvodu ztrácí jenom v samotné Evropě až 200 000 pracovních míst.

HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).