Hlavní navigace

HP ve stopách Tomáše Bati podporuje program Junior Achievement a myslí i na mladé podnikatele

[Tisková zpráva] PRAHA, 22. dubna - Společnost Hewlett-Packard ve spolupráci s agenturou Stance Communications podpořily projekt “výchovy“ mladých podnikatelů. Studentským společnostem, které si v rámci programu Junior Achievement po celé ČR zkouší, jaké to je vést svou vlastní firmu, věnovala HP k usnadnění jejich podnikání multifunkční tiskárny Officejet 6500 Wireless.

Sdílet

„Jsme rádi, že si pohodlnou a efektivní práci s našimi tiskárnami mohou vyzkoušet studenti již ve škole při své studijní praxi. Vždyť mnozí z nich se stanou mladými podnikateli, kteří tak již dnes získávají před ostatními velký náskok! A protože se HP dlouhodobě snaží nabízet malým a středním podnikům kvalitní produkty a služby, které jim usnadňují dosažení jejich podnikatelských cílů, je to ta správná volba,“ uvedla na adresu projektu Marcela Gráfová, Consumer Marketing Manager pro ČR a Slovensko, HP.

Inkoustové multifunkce jsou vhodné pro rozjezd vlastního podnikání či pro zvýšení efektivity již existujících malých a středních podniků. V podnikatelských projektech studentů tyto tiskárny sníží náklady na tisk až o polovinu oproti laserovým tiskárnám. „Jako nezisková společnost zabývající se praktickým vzděláváním mladých lidí tento krok společnosti HP velice vítáme. Věnování tiskáren koresponduje s naším posláním rozvíjet v budoucích manažerech a podnikatelích aktivní přístup k životu a inspirovat je k dosažení těch nejlepších výsledků. Velice si proto této aktivity ze strany HP vážíme a doufáme, že jí Studentské společnosti JA využijí ke svému prospěchu,“ uvedl Josef Müller, výkonný ředitel Junior Achievement.

Po ukončení aktivit studentských společností v tomto školním roce zůstanou tiskárny k dispozici v konkrétních školách i pro další ročníky tohoto projektu.

O projektu Studentská společnost
Studentské společnosti, kterým byly tiskárny HP zapůjčeny, vznikají každoročně v rámci programu Studentská společnost pod vedením o.p.s. Junior Achievement. Cílem tohoto programu je umožnit účastníkům proniknout do problematiky fungování společnosti od jejího založení až po likvidaci. Studenti si v rámci výuky tohoto předmětu založí vlastní obchodní společnost, která po dobu jednoho školního roku funguje pod vedením učitele a konzultanta.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

O Junior Achievement o.p.s.
JA je nejstarší a nejrozsáhlejší vzdělávací nezisková organizace na světě. Počátek jejího působení sahá do roku 1919 do USA. V současné době působí již ve více než 110 zemích světa a do jejích programů se každý rok zapojuje 7 miliónů dětí a mladých lidí ve věku 6 až 22 let. Českou pobočku založil v roce 1992 pan Tomáš J. Baťa. Díky Junior Achievement získávají mladí lidé především praktické ekonomické vzdělání a mohou tak rozvíjet své odborné znalosti, schopnosti a čerpat inspiraci i podporu. Základem vzdělávacího systému je spolupráce s firmami. Manažeři přednášejí studentům a podílejí se na výuce kurzů i na vedení organizace. Organizace je akreditována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je financována výhradně z darů partnerských firem. K nejvýznamnějším partnerům patří firmy Baťa, Citi, ČEZ, Hewlett-Packard, či KPMG. Více na: http://www.jacr.cz/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).