Hlavní navigace

HP zve lidi: "Vyjádřete se na YouTube!"

[Tisková zpráva] Soutěž "You on You" nabízí vítězům notebooky HP Artist Edition a více než 300 tisíc dolarů v hotovosti

Sdílet

PALO ALTO (Kalifornie, USA) / PRAHA, 28. července 2009 – Společnost Hewlett-Packard dnes vyhlásila soutěž na serveru YouTube s názvem HP You on You project. Zve účastníky z celého světa, aby vytvářeli a sdíleli videa, která vyjadřují, kdo jsou – aniž by museli ukazovat svou podobu.

Soutěž využívá nové prostředky pro vytváření videa na YouTube, včetně lepšího remixingu videa a nových nástrojů pro webkameru. Ty umožní lidem na všech úrovních zručnosti a dovednosti prezentovat videa, pokrývající celé žánrové spektrum od komedie až po minibiografie a dokumentárního filmu, a prezentaci jejich individuálních zájmů, názorů, pocitů a talentu. Průběžně až do 30. srpna mohou účastníci po celém světě soutěžit o ceny a šeky v celkové hodnotě více než 300 tisíc dolarů. Tato příležitost je pokračováním úspěšné kampaně HP „Počítač je konečně osobní“, jejímiž tvářemi byly úspěšné osobnosti, jako například snowboardista Shaun White, modelka Petra Němcová nebo zpěvačka Fergie, které vyprávěly, jak pracují nebo se baví s notebooky HP.

„Společnost HP doufá, že soutěž inspiruje a podpoří tvořivost,“ uvedl viceprezident pro marketingovou komunikaci divize Personal System Group HP, David Roman. „Spojení osobních zálib, nástrojů pro digitální remixing a YouTube jako největšího internetového jeviště znamená, že budeme moci shromáždit, oslavit a ocenit projevy originality jako nikdy dříve.“ Projekt vyzdvihuje produkty, které jsou určeny pro spotřebitele, čemuž odpovídají i ceny, které soutěžící mohou vyhrát. Figuruje zde například nový model HP Pavilion dv6z Artist Edition 2 notebook PC. Tento notebook nabízí unikátní design, inspirovaný mořem a nebem v japonské Okinawě, za který získal 27-letý Hisako Sakihama první místo v soutěži HP MTV “Engine Room” Notebook Design Contest.

Notebooky Artist Edition přinášejí bohaté možnosti, včetně optické mechaniky Blu-ray, procesorů AMD Turion™ i výkonnější grafiku od ATI. Pokročilé a ještě intuitivní softwarové aplikace – včetně Corel ® VideoStudio X2, Corel Painter Sketch Pad, Corel Paint Shop ProPhoto X2 a Magix Music Maker 14 – umožní uživatelům prozkoumat novou úroveň kreativity a zábavy s obrázky, hudbou a videem. Notebook je v současné době k dispozici v katalogové ceně od 749 dolarů na www.hpdirect.com a u prodejců spotřební elektroniky na celém světě. „Jsme opravdu nadšeni globálním rozsahem, dostupností a sociálními aspekty projektu HP You on You,“ prohlásil šéf marketingových programů YouTube Jamie Byrne. "Díky integraci mnoha nástrojů vznikl projekt, který umožní uživatelům webu napříč mnoha sociálními sítěmi podělit se o svá videa.“

Soutěžní informace
Toto je dosud nejrozsáhlejší soutěž na YouTube na celém světě – otevřená celosvětově a lokalizovaná pro 21 anglicky i neanglicky mluvících zemí. HP takto uvádí technologie, pomocí kterých se učastníci mohou jednoduše vyjádřit a projevit. Soutěž uvádí umělec nominovaný na cenu Grammy – Kenna.

Počínaje dneškem může soutěžící předložit své video na webových stránkách soutěže. Každý týden vybere skupina odborníků nejlepších 20 videí jako semifinalisty. Uživatelé YouTube pak budou hlasovat pro nejlepší čtyři videa, které obdrží Velkou cenu ve výši 40 tisíc dolarů společně s uvedením jejich videa na domovské stránce YouTube.

Po šesti týdnech získá každý z 100 semifinalistů vybraných YouTube HP Artist Edition notebook PC a 20 finalistů, zvolených uživateli YouTube, obdrží 2 500 dolarů. Vítězové na prvních třech místech dostanou 40 tisíc, resp. 20 tisíc a 15 tisíc USD.

„HP prostřednictvím projektu You on You podporuje kreativitu a inovace,“ řekl Kenna. „Přesně jako já a já jsem tedy rád, že jsem součástí této vize.“ Více informací o projektu HP You on You najdete na www.youtube.com/hp.

O společnosti HP
HP, největší technologická společnost světa, zjednodušuje používání technologií jednotlivcům i firmám prostřednictvím portfolia tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).