Hlavní navigace

Hra? Boj o život!

[Tisková zpráva] V pátek 30. července se v Prima kině představí americko-český akční snímek Van Helsing s Hugh Jackmanem v hlavní roli. Příběh s prvky hororu a fantasy se odehrává hluboko v Karpatech, kde se nachází mýtická a záhadná Transylvánie. Jde o svět plný zla a příšer, které vylézají v nejděsivějších podobách hned po západu slunce. Frankenstein, Dracula nebo Vlkodlak se postaví v boji proti osamělému lovci přízraků Van Helsingovi. Ten byl přivolán, aby přemohl krvežíznivého svůdníka Draculu a zbavil jistou rodinu dávného prokletí.

Sdílet

Režisér snímku Stephen Sommers je znám díky úspěšné sérii filmů o mumiích. Jedná se o první film, který pro tvorbu vizuálních efektů využil masivní počítačový software, použitý při tvorbě trilogie Pána prstenů. Van Helsing je nejdražším americkým filmem, který byl dosud realizován v České republice. Mezi místy natáčení se objeví mimo jiné pražská Kampa či Kostel sv. Mikuláše a z českých herců jsou k vidění například Marek Vašut, Dana Morávková, Jaroslav Vízner aj.

V noci přijde od 22.45 hod na řadu Odplata, kterou bude mít na starost Mel Gibson. Kriminální thriller vypráví o zrazeném muži Porterovi, kterého v jedinou chvíli podrazí parťák i jeho vlastní žena. Když za ním totiž jeho kamarád kdysi dávno přišel, že potřebuje peníze na splacení dluhu, Porter mu pomohl ukrást čínské mafii 140 tisíc dolarů. Ve chvíli, kdy se peníze měly rozdělit napůl, si to však parťák rozmyslel, Portera postřelil a společně s jeho ženou odjel. Po několika měsících se zotavený Porter pouští za zrádci, aby si s nimi vyřídil nejen finanční dluh. Snímek Odplata je remakem či spíše reinterpretací kultovního filmu s Lee Marvinem „Point Blank“ (1967), nebo jinak řečeno již druhou adaptací románu Richarda Starka „The Hunter“.

V sobotu se od 20.00 hod rozjede v Televizi Prima divoká akční podívaná Bourneův mýtus. Druhý díl legendární trilogie o agentu Bourneovi, který ztratil paměť, zavede diváky ještě hlouběji do celé spleteniny zmatených vzpomínek. Bournea stále ničí noční můry a ani jeho milovaná Marie nemá sílu zastavit věčný útěk před vlastním životem. Neustálé ohrožení vrhne Bournea zpátky do světa, z něhož chtěl uniknout. Když se v poklidné vsi, která je jejich dočasným domovem, objeví tajný agent, Bourne s Marií místo kvapně opouštějí. Začne nová globální hra na kočku a myš a Jason Bourne se musí vrátit ke své minulosti, i když tajná operace Treadstone, která vytvářela profesionální zabijáky, už skončila. Druhý díl je pokračováním snímku Agent bez minulosti, který byl natočen dle románu Roberta Ludluma.

Režisér Paul Greengrass se snažil dosáhnout téměř dokumentárního stylu ruční kamerou a doplněním barevných tonů do obrazu. Stejně tak se snažil vyhnout počítačovým efektům a všechny náročné kaskadérské kousky byly natočené reálně. Dynamiku příběhu s brilantním Mattem Damonem pak zajišťuje velké množství střihů – průměrná délka záběru je totiž pouhých 1,9 vteřin.

Od 21.35 hod nabídne první srpnová neděle mysteriózní thriller Hra prostor k zamyšlení. Multimilionář Nicholas žije osamělým životem. Může si dovolit cokoli, o nic však nemá zájem. Ani o svého bratra Conrada, který mu k narozeninám daruje poukázku na Hru společnosti CRS. O smyslu Hry mu však odmítne cokoli prozradit. Postupem času se v Nicholasově životě začíná roztáčet soukolí, které hrozí rozdrtit jeho kariéru, bohatství, postavení, svobodu a nakonec i život. Nicholas se však nehodlá jen tak vzdát a rozhodne vybojovat si svůj život zpátky. Film slavného režiséra Davida Finchera nabízí do detailu propracovaný scénář, stejně jako vynikající herecké obsazení. Hlavní role totiž ztvárnily hollywoodské hvězdy Michael Douglas a Sean Penn.