Hlavní navigace

Hradec Králové má online dopravní servis na internetu

[Tisková zpráva] Nový internetový dopravní servis začal dnes na sloužit občanům a návštěvníkům Hradce Králové. Na webových stránkách www.hradeckralove.cz/doprava/ jsou kromě klasického přehledu uzavírek a dalšího běžného servisu pro motoristy také snímky z online webových kamer, které monitorují nejfrekventovanější místa ve městě.

Sdílet

„V současné době sledujeme čtyři velké křižovatky v Hradci Králové a do konce roku počítáme s rozšířením počtu monitorovacích bodů nejméně na dvojnásobek,“ uvedl provozovatel portálu www.hradeckra­love.cz Jaroslav Fišer ze společnosti Inet-servis. Podle něj může nová dopravní služba pomoci zejména hradeckým motoristům. „Než vyrazí autem do města, mohou se podívat na aktuální vytíženost jednotlivých křižovatek a naplánovat vhodnou trasu,“ doplnil Fišer s tím, že k dispozici je i archiv starších snímků. Součástí dopravního servisu je i diskuzní fórum. V něm si mohou řidič sdělovat zkušenosti a poznatky například k parkování či nebezpečným úsekům ve městě.

Projekt internetového dopravního servisu na www.hradeckra­love.cz byl připravován zhruba 4 měsíce. Doposud si vyžádal investici zhruba 100 tisíc korun, tato částka se však s plánováným rozšiřováním systému bude zvyšovat. K monitorování křižovatek slouží kamery Vivotek. Jejich instalaci provedla společnost královéhradecká společnost Linecom, která také zajišťuje pro kamerové body konektivitu do internetu.