Hlavní navigace

Hradec Králové má online dopravní servis na internetu

[Tisková zpráva] Nový internetový dopravní servis začal dnes na sloužit občanům a návštěvníkům Hradce Králové. Na webových stránkách www.hradeckralove.cz/doprava/ jsou kromě klasického přehledu uzavírek a dalšího běžného servisu pro motoristy také snímky z online webových kamer, které monitorují nejfrekventovanější místa ve městě.

Sdílet

„V současné době sledujeme čtyři velké křižovatky v Hradci Králové a do konce roku počítáme s rozšířením počtu monitorovacích bodů nejméně na dvojnásobek,“ uvedl provozovatel portálu www.hradeckra­love.cz Jaroslav Fišer ze společnosti Inet-servis. Podle něj může nová dopravní služba pomoci zejména hradeckým motoristům. „Než vyrazí autem do města, mohou se podívat na aktuální vytíženost jednotlivých křižovatek a naplánovat vhodnou trasu,“ doplnil Fišer s tím, že k dispozici je i archiv starších snímků. Součástí dopravního servisu je i diskuzní fórum. V něm si mohou řidič sdělovat zkušenosti a poznatky například k parkování či nebezpečným úsekům ve městě.

Projekt internetového dopravního servisu na www.hradeckra­love.cz byl připravován zhruba 4 měsíce. Doposud si vyžádal investici zhruba 100 tisíc korun, tato částka se však s plánováným rozšiřováním systému bude zvyšovat. K monitorování křižovatek slouží kamery Vivotek. Jejich instalaci provedla společnost královéhradecká společnost Linecom, která také zajišťuje pro kamerové body konektivitu do internetu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).