Hlavní navigace

HRADEC KRÁLOVÉ PŘIVÍTÁ HOSTY KONFERENCE ISSS 2006, HLAVNÍM ODBORNÝM PARTNEREM JE ČESKÝ TELECOM

[Tisková zpráva] Konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) se letos koná již podeváté. Do Kongresového centra Aldis v Hradci Králové se 3. - 4. dubna sjedou odborníci na informatizaci veřejné správy. Mezi tématy bude Portál veřejné správy, e-government i připravovaná digitální televize. Hlavním odborným partnerem konference, největší svého druhu ve střední a východní Evropě, je společnost ČESKÝ TELECOM, a. s.

Sdílet

Zástupci veřejné správy, firem z oblasti ICT, představitelé evropských organizací zabývajících se e-governmentem a odborníci na moderní technologie se ve východočeské metropoli se setkají pod záštitou premiéra Jiřího Paroubka a ministryně informatiky Dany Bérové. Stěžejními tématy konference bude problematika e-governmentu na evropské, národní, regionální a lokální úrovni.

„ČESKÝ TELECOM se spolu s Ministerstvem informatiky ČR podílí na řadě projektů zaměřených na využití informačních a telekomunikačních technologií ve veřejné správě, jako je tomu například u Portálu veřejné správy. Proto se na konferenci podílíme jako odborný partner,“ řekl ke spojení největšího českého operátora s konferencí jeho tiskový mluvčí Marin Žabka a dodává: „Do Česka přinášíme nejmodernější technologie a chceme je před odbornou veřejností také prezentovat.“

Pořadatelé očekávají, že do Hradce Králové přijede více než 2000 účastníků a za dva dny konference se zde paralelně uskuteční přes 250 přednášek a seminářů. Diskutující se na nich budou zabývat možnostmi, které občanům přináší rozšiřování elektronických služeb, mezi které patří například e-podatelny, portály veřejné správy a e-learning. Novinkou na programu bude rozvoj informačních technologií v cestovním ruchu, tzv. e-turismu a příprava na spuštění digitálně šířeného televizního signálu.

Současně s národní konferencí ISSS proběhne její mezinárodní součást s názvem LORIS (Local and Regional Information Society), na které budou své zkušenosti prezentovat odborníci na informační technologie ve státní správě ze zemí Evropské unie. Další oficiální součástí programu bude pracovní setkání představitelů zemí Visegrádské čtyřky V4 DIS (Visegrad Four for Developing Information Society), pod záštitou Přemysla Sobotky, předsedy Senátu ČR.

Více informací o konferenci ISSS 2006 naleznete na webových stránkách www.isss.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).