Hlavní navigace

Premiéra seriálu plného záhad Hranice nemožného a nová sezóna Hvězdného reportéra na Nova Cinema

[Tisková zpráva] Nova Cinema přichází s americko-kanadským vědecko-fantastickým seriálovým hitem od producenta Ztracených s názvem Hranice nemožného (Fringe). Dvě pilotní epizody uvidí diváci v pátek 5. února 2010 ve 20 hodin a poté každý pátek ve stejnou dobu vždy po dvou dílech za sebou. Filmový magazín Hvězdný reportér zahajuje 4. února 2010 po lednové přestávce novou sezónu.

Sdílet

Praha 3. února 2010 – Nesourodá trojice vyšetřovatelů odkrývá strašné tajemství týkající se série neuvěřitelných událostí, jež se začínají dít po celé jejich zemi. Když na letišti v Bostonu přistane letadlo, ve kterém jsou všichni cestující mrtví, je povolána zvláštní agentka FBI Olivia Dunham, aby tuto událost vyšetřila. Pomáhají ji v tom geniální vědec Dr. Walter Bishop, který strávil 17 let v psychiatrické léčebně, a jeho syn Peter Bishop.

Agentka Dunhamová a oba Bishopové nejen odhalují, že do tohoto zvláštního případu jsou zapojeni také lidé z vyšších vládních míst, ale postupem času zjišťují, že nevysvětlitelné události, jež je obklopují, jsou součástí něčeho velkého a šokujícího a že dohromady tvoří tzv. Vzorec, a ten se snaží objasnit. S vervou se noří pod povrch událostí a prozkoumávají hranici mezi vědou a fikcí, mezi nepředstavitelným a realitou či mezi možným a zcela nemožným. Tito tři vyšetřovatelé jsou jen zlomkem z těch, kteří budou společně odhalovat věci, jež jsou pro dnešní svět nemyslitelné. Jak se ale zdá, vše co řeší, má společného jmenovatele – nadnárodní společnost Massive Dynamic.

Seriál Hranice nemožného je už čtvrtým společným projektem J. J. Abramse (Ztraceni, Alias) a producenta a scénaristy Alexa Kurtzmana (Alias, Mission Impossible III, Star Trek), na němž se podíleli i další proslulí tvůrci, např. scenáristé filmu Transformers. Seriál měl v USA premiéru 9. září 2008 na americké televizní stanici FOX a zaznamenal nevídaný ohlas, který ho zařadil do seriálových hitů tehdejšího podzimu. Brzy se kolem něj utvořily četné komunity příznivců a vznikly rozsáhlé fanouškovské stránky podobně jako například kolem seriálu Ztraceni. FOX TV zařadila na podzim 2009 již druhou řadu seriálu, která se opět těší velkému úspěchu.

Hrají:
Anna Torv – Olivia Dunham, zvláštní agentka FBI
John Noble – Dr. Walter Bishop, jeden z nejlepších vědeckých mozků své generace
Joshua Jackson – Peter Bishop, civilní konzultant FBI
Lance Reddick – Phillip Broyles, agent Národní bezpečnosti, vede oficiální vládní vyšetřování
Mark Valley – John Scott, zvláštní agent FBI

Hranice nemožného od 5. února každý pátek ve 20:00 na Nova Cinema.

Na filmovém kanálu Nova Cinema také pokračuje magazín Hvězdný reportér, v němž bude Tomáš Kraus opět každý čtvrtek od 4. února 2010 ve 22:10 provádět diváky filmovými novinkami v kinech a na DVD a ukazovat exkluzivní záběry z natáčení a premiér. V první epizodě představí čtyři premiérové filmy v kinech – Bratři, Morganovi, The Box a Pouta, vydá se na natáčení filmu Jarmareční bouda a navštíví premiéru filmu Nebe, peklo…zem.

Během natáčení prvního dílu ztratil moderátor Tomáš Kraus ve studiích Novy svoji reportérskou čepici a vydal se ji hledat. Kde ji nakonec najde? Hvězdný reportér od 4. února každý čtvrtek ve 22:10 na Nova Cinema