Hlavní navigace

Hrdý Budžes na ČT2 nejsledovanější divadelní inscenací za tři roky

[Tisková zpráva] Vedle divadelního bestselleru Ireny Douskové Hrdý Budžes, který sklízel úspěch na Dvojce, oslovila Česká televize novou skladbou pořadů také diváky na Jedničce. Středeční večerní programový koktejl byl zatím v tomto roce nejsledovanější.

Sdílet

Od nového roku věnuje ČT2 pravidelně středeční pořady kultuře. Její večerní program je z velké části zaplněn divadelními inscenacemi, které se těší stále většímu diváckému zájmu.

Ve středu 26. ledna uvedla Dvojka v novém čase – od 20:20 – divadelní adaptaci bestselleru Ireny Douskové Hrdý Budžes s Bárou Hrzánovou v hlavní roli. Ačkoliv šlo již o třetí reprízu, vyvolala hra rekordní divácký zájem. Stala se nejsledovanějším uvedením tohoto divadelního představení, a to včetně premiéry, která proběhla už v roce 2003. Příběh Helenky Součkové vyhledal téměř každý desátý dospělý divák v danou dobu u televizoru a v průměru se dívalo 342 tisíc dospělých (sledovanost 3,9 % při podílu na publiku 9,19 %). Nadprůměrně se dívali diváci ve věku 35 – 54 let (sledovanost 5,2 % při podílu na publiku 12,40 %).

Také Jednička zaujala 26. ledna skladbou svých pořadů a připravila divákům zatím nejsledovanější středeční večerní programovou nabídku roku 2011. Od 20:00 se na Poštu pro tebe dívalo v průměru 1 milion 219 tisíc dospělých diváků. Další část cyklu Komici na Jedničku o Jaroslavu Marvanovi sledovalo 857 tisíc diváků starších 15 let. Následující film Poslední Mohykán zhlédlo 695 tisíc dospělých (sledovanost 7,9 % při podílu na publiku 28,90 %).