Hlavní navigace

Hrobník – premiéra detektivního příběhu ČT v neděli 19. dubna

[Tisková zpráva] Kdo je skutečným pachatelem rafinovaného zločinu, v jehož středu stojí sériový vrah? Pátrejte s mordpartou – s Veronikou Freimanovou, Lucií Zedníčkovou, Oldřichem Vlachem a Petrem Štěpánem. V novém televizním filmu scenáristy Viktorína Šulce a režiséra Dušana Kleina Hrobník, který je volným cyklickým pokračováním psychologického hororu Škodná. V neděli 19. 4. na ČT1 od 20:00 hod.

Sdílet

Hrobník není pouze obvyklou detektivní hříčkou s otazníkem, ale napínavým chandlerovským příběhem, kritizujícím současnou honbu za penězi, hmotnými statky a dalšími neduhy dnešního reálného světa.

S psychologickým hororem Škodná o patologickém vztahu mezi matkou a synem má detektivní scénář Hrobník společné některé hrdiny. Jsou to především vyšetřovatelé: postarší major Políčko (Oldřich Vlach), pro něhož je tento případ posledním před odchodem do důchodu, mladší detektivové nadporučík Linda Krocová (Lucie Zedníčková) a kapitán Marek Zikán (Petr Štěpán), mezi nimiž se rozvíjí přátelský a milostný vztah. Jako nová šéfka k nim do mordparty přichází z ekonomického úseku plukovník Ličková (Veronika Freimanová), která problematice vražd zatím příliš nerozumí.

Sériový vrah zabíjí bohaté podnikatele, které kontaktuje pod záminkou prodeje luxusního statku. Jedna z vražd však do této série nezapadá, i když se ostatním do jisté míry podobá. V silném podezření je vdova po jednom podnikateli Sojková (Vilma Cibulková). Ta zároveň, jako detektiv – amatér, pátrá po vrahovi svého manžela na vlastní pěst. Je totiž přesvědčená, že ho neschopná policie nemůže dopadnout. Kdo je tedy skutečným pachatelem tohoto rafinovaně koncipovaného zločinu?

„Byla jsem ve své roli vyšetřovatelkou – akční ženou, práce mě bavila. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne, viděla jsem zatím jen útržky,“ říká herečka Lucie Zedníčková v rozhovoru časopisu ČT+ (č. 8, str. 10). V napínavém detektivním příběhu dále hrají Miroslav Etzler, Tomáš Töpfer, Markéta Frösslová, Marika Šopovská a další. Kamera Peter Beňa. Architekt Jan Svoboda. Kostýmní výtvarnice Alena Schäferová. Vedoucí produkce Aleš Novák. Dramaturg Jiří Bednář.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).