Hlavní navigace

HTC ODHALUJE HTC TOUCH DIAMOND

[Tisková zpráva] Novinka nepřipouští kompromisy a přináší průlom ve velikosti, stylu, konektivitě a uživatelském komfortu.

Sdílet

Praha — 6. května 2008 — Společnost HTC (TAIEX: 2498; “HTC”), vedoucí světový výrobce smartphonů a PDA zařízení s operačním systémem Microsoft Windows Mobile, dnes představila svůj nový vlajkový produkt, HTC Touch Diamond. Hlavními rysy telefonu jsou kompaktnost, nezaměnitelný vzhled, konektivita a nové 3D dotykové rozhraní nazvané TouchFLO 3D. Výsledkem je nekompromisní mobilní telefon, který určuje nové měřítko pro chytrá mobilní zařízení.

„Dnes začínáme novou éru v evoluci mobilních telefonů, éru, kde je spojena krása a rozměry s inovací v širokopásmovém přenosu,” říká Peter Chou, prezident a CEO, HTC Corp. „Díky HTC Touch Diamond je nyní prohlížení internetu a používání webových aplikací stejně snadné a praktické jako obyčejné volání.”

Nový rozměr dotyku
HTC vylepšuje systém dotykového ovládání a přidává další rozměr. Nové 3D dotykové grafické rozhraní nese pojmenování TouchFLO 3D. To přináší animovaný přístup ke kontaktům, zprávám, e-mailu, fotografiím, hudbě, počasí a dalším funkcím. HTC představuje inovativní dotykové ovládání, které umožňuje pokročilou interakci s telefonem.

Více mobilní internetové zábavy
HTC přináší prostřednictvím HTC Touch Diamond zcela nové zážitky z mobilního internetu, který využívá rychlost širokopásmového HSDPA 7,2 Mbps a bezdrátového připojení HSUPA. Zároveň se vylepšení dočkal i webový prohlížeč, který umožňuje snadný pohyb po internetu. Jeho součástí jsou i funkce přiblížení a posunu stránek pohybem jedné ruky a automatická optimalizace vzhledu stránky. Poloze přístroje se přizpůsobuje i vzhled webové stránky z vertikálního na horizontální zobrazení.

Touch Diamond obsahuje také nově vyvinutou aplikaci pro sledování uživatelských videí na YouTube a Google Maps pro mobilní zařízení pro snadný pohyb na cestách.

Vzrušující styl a rozměry
Touch Diamond je vytvořen s precizností pro pohodlné použití bez kompromisů. Kombinací unikátních geometrických prvků a kovového designu Touch Diamond odpovídá přísným nárokům uživatelů na individuální styl.

Ve znamení inovací
Touch Diamond přináší komplexní spojení novinek a funkcí, a tím určuje budoucí standard v integraci mobilních inovací do kompaktního těla. 2,8” displej poskytuje kvalitu blížící se tisku, čímž umožňuje příjemné prohlížení internetu i fotografií. Zabudovaný fotoaparát obsahuje optickou, automaticky se zaostřující čočku, která zaručuje vysokou kvalitu fotek. Pokročilá bezdrátová technologie a senzor polohy displeje jsou jen jedněmi z novinek, díky kterým Touch Diamond vyniká.

Dostupnost
HTC Touch Diamond bude dostupný prostřednictvím sítě nezávislých prodejců i díky nabídce mobilních operátorů.

Základní specifikace:
Rozměry: 102×51×11,33 mm
Hmotnost: 110 g
Konektivita: WCDMA / HSPA: 900/2100MHz. HSDPA 7,2 Mbps a HSUPA
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional
Displej: 2,8“ VGA dotyková obrazovka
Fotoaparát: 3,2 MP, včetně videohovorů
Vnitřní pamět: 4 GB vnitřní paměť, 256 MB flash, 192 MB RAM
Bluetooth: 2.0 s EDR
WiFi: WiFi 802.11b/g
GPS: GPS/AGPS
Rozhraní: HTC ExtUSB (mini-USB a audio jack v jednom; USB 2.0)
Baterie: 900 mAh
Doba hovoru: GSM: až 4 hodiny
Pohotovostní doba: GSM: až 300 hodin/100 hodin se zapnutou funkcí push email
Procesor: Qualcomm MSM 7201A 528MHz