Hlavní navigace

HTC vyhlásilo vítěze soutěže Tattoo my HTC

[Tisková zpráva] Praha, 30. dubna 2010 – Společnost HTC Corporation vyhlásila vítěze soutěže „Tattoo my HTC – designová soutěž“. Soutěž probíhala od 25. 2. do 31. 3. 2010 a jejím cílem bylo na stránce www.tattoomyhtc.cz vytvořit design krytu mobilního telefonu HTC Tattoo, který nabízí možnost přizpůsobit vše od hardwaru až po aplikace a obsah telefonu. Soutěžilo se v kategoriích: Nejhezčí kryt – podle výsledků veřejného hlasování, Nejhezčí kryt – cena poroty a Cena pro vylosované hlasující. Hlavní cena byla 100 000 Kč.

Sdílet

Celkem 10 937 návrhů rozdělených do kategorií Láska, Příroda, Abstraktní, Lidé, Sport a Ostatní soutěžilo o přízeň veřejnosti a poroty. Telefon HTC Tattoo vznikl na základě touhy vnášet do lidských životů inovace, krásný design a snadné používání. HTC Tattoo je především o lidech. Proto bylo důležité také veřejné hlasování. Porota zase hodnotila kreativitu a styl soutěžních návrhů.

Vedle řady renomovaných novinářů a zástupců HTC Corporation a Telefónica O2 se hodnocení ujmula i odborná porota: Rony Plesl, nejlepší český produktový designer, Beata Rajská, špičková módními návrhářka, Jozef Sloboda, významný český módní návrhář, Pasta Oner, profesionál streetartu a legenda graffiti, a Vladimír Kolenský, šéfredaktor časopisu FONT.

Jozef Sloboda ocenil zájem veřejnosti: „Překvapilo mě kolik hezkých krytů se objevilo v soutěži a jsem rád, že se lidé zajímají o design!"

Nesnadnost výběru shrnul do svých slov i Pasta Oner: „Vytvořit zajímavý a kvalitní design není jednoduchý ůkol a ve společnosti je tato disciplína lidské činnosti často opomíjena. Velmi mě překvapilo, že i přesto se v této soutěži sešla celá řada zajímavých návrhů od laické veřejnosti. Kreativní duch snad ještě nevymřel.”

Výhercem hlasování poroty se stal design s názvem „Mozaika“ autorky Kláry Tučkové z Prahy 5. Vítězka získala finanční odměnu v hodnotě 50 000 Kč a mobilní telefon HTC Tattoo.

Beatu Rajskou oslovil i design s názvem „Punk Ed“, který sice nakonec nezvítězil, ale zase zanechal hluboké dojmy: „(Punk Ed) Je podle mě design, který vyhovuje mému pojetí designu i naturelu. Evokuje ve mně spojení i kontrasty, absolutní protiklady i zapadnutí do sebe. Energii jing a jang. Vztah, kde každý je jiný, a přitom ve spojení velmi silný. Přátelství ale i nenávist. Oba póly magnetu.“

Na rozdíl od hlasování poroty rozhodovala druhou kategorii obliba designu u veřejnosti. Vítězem „Nejhezčí kryt – podle výsledků veřejného hlasování“ se stal design krytu s názvem „Drak“ a autor vítězného designu Jan Švajcr z Chlumčan získal finanční odměnu 100 000 Kč a telefon HTC Tatto. Druhé místo s designem krytu „Čuníci forever“ obsadil Tomáš Novotný z Mladé Boleslavy a tím vyhrál částku 30 000 Kč a telefon HTC Tattoo. 15 000 Kč a telefon HTC Tattoo za třetí místo získal Tomáš Drobný (Sušice) s designem „Flower“.

Vladimír Kolenský akci ohodnotil slovy: „Ohromný zájem o soutěž Tattoo my HTC, který je patrný i z vysokého počtu účastníků, představil úžasné spektrum neotřelých nápadů a kreativních řešení. Nezbývá, než poděkovat společnosti HTC Corporation, že nabídla příležitost především mladé generaci ukázat svou tvořivost a designérský talent."

Deset vylosovaných soutěžících získalo telefon HTC Tattoo. Vylosováni byli tito soutěžící: Petr Bláha (Žďár nad Sázavou) Dalibor Tichý (Studená), Miroslav Bartoš (Most) , Pavla Čimicová (Příbram), Šárka Svobodová (Plzeň), Štěpán Primmer (Orlová), Ladislav Smejkal (Zlín), Pavel Bolieš (Nový Jičín), Lucie Sváčková (Nový Jičín), Martina Burešová (Skalná).

O telefonu HTC Tattoo
HTC nejsou jen managerské telefony, ale i stylové přístroje pro zábavu a surfování po internetu. HTC Tattoo, telefon s operačním systémem Android, nabízí výrazný design a možnost přizpůsobit vše od hardwaru až po aplikace a obsah telefonu.

Díky HTC Sence je práce s telefonem velmi intuitivní. Zaujme především svou inovativností, krásným designem a snadným používáním. Každý může měnit vzhled telefonu dle své osobnosti či momentální nálady. HTC Sence je založeno na třech základních principech: Udělej to po svém, Zůstaň nablízku a Objev nečekané.

HTC Tattoo obsahuje také mobilní služby společnosti Google: Mapy Google, vyhledávání, Gmail a Android market, kde si každý může stáhnout tisíce oblíbených aplikací a her. Uživatelé ocení i řadu hardwarových předností včetně 3,2 megapixelového fotoaparátu s funkcí autofocus, 3,5 mm vstup pro stereo sluchátka a slot na microSD paměť.

O společnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498. Další informace o společnosti HTC najdete na webových stránkách www.htc.com a www.htc.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).