Hlavní navigace

Společnost Huawei vybrána jako dodavatel modernizace sítě 2G společnosti TMCZ

[Tisková zpráva] V říjnu bude zahájen jeden z nejvýznamnějších technologických projektů. Během jednoho roku dojde k modernizaci 4500 základnových stanic a 150 řídících stanic. Příznivější vůči životnímu prostředí, vyšší efektivita, lepší uživatelský zážitek.

Sdílet

Praha, 20. října 2008 – Dne 7. října 2008 uzavřela společnost T-Mobile Czech Republic smlouvu na modernizaci sítě 2G se společností Huawei. TMCZ tak zahajuje jeden z nejdůležitějších projektů ve své historii, který se dotkne všech základnových stanic a řídících stanic v celé jeho české síti. Stávající zařízení dodané společnostmi Siemens a Motorola zcela nahradí nová technologie od společnosti Huawei. Tato modernizace s sebou přinese významné úspory a zlepší provozní možnosti sítě. Realizace celého projektu, během něhož dojde k modernizaci 4500 základnových stanic a 150 řídících stanic, má trvat následující jeden a půl roku.

„Můžete se zeptat, proč bychom měli měnit fungující zařízení. Některé základnové stanice jsou v provozu již více než 12 let. Přestože byly průběžně inovovány, vývoj udělal velký krok vpřed,“ vysvětluje Heinz Schmid, výkonný ředitel technologického úseku společnosti T-Mobile Czech Republic, a dodává: „Díky instalaci nového zařízení, jež přináší výrazně vyšší kapacitu, bude T-Mobile moci nabídnout svým zákazníkům nové služby – např. vysokorychlostní data – v celé síti.“

„Jsme velice rádi, že můžeme dál rozvíjet naši partnerskou spolupráci s T-Mobilem a přispět k modernizaci sítě v České republice,“ uvedl p. Ling Haifeng, vice-prezident společnosti Huawei pro Evropu. „Jsme připraveni nabídnout naši moderní technologii a rychlý čas odezvy v rámci společného projektu, a tím společnosti T-Mobile Czech Republic pomoci upevnit její vedoucí postavení na dynamickém a rychle rostoucím trhu mobilních širokopásmových služeb.“

Příznivý dopad na životní prostředí, významné úspory
Spolupráce s jedním dodavatelem namísto dvou s sebou přinese úspory v oblasti nákladů na údržbu, snížení zásob náhradních dílů a snazší zaškolování technického personálu, jakož i monitoring provozu. Protože nové zařízení je výrazně efektivnější, nejedná se jen o zmenšení fyzické velikosti zařízení, ale dojde i ke snížení spotřeby energie (přibližně o 30%).

Tento projekt modernizace umožňuje skloubit potřebu další kapacity sítě s výhodami plně modernizované sítě tím nejúspornějším způsobem. T-Mobile tak bude moci nabídnout pokrytí technologií EDGE v celé své síti, přičemž nově instalované zařízení bude do budoucna podporovat i další nové technologie, jako např. WAMR (vyšší kvalita hlasových služeb) a EDGE2.

Akceptační testy proběhly úspěšně
Na konci srpna byly v laboratořích TMO zahájeny akceptační testy. V podmínkách velmi podobných budoucímu reálnému provozu byla testována konfigurace několika základnových stanic a řídících stanic. V rámci testovacích scénářů se vytváří velké testovací případy, s jejichž pomocí se simuluje reálný provoz zohledňující řadu požadavků. Zároveň došlo k otestování i menší konfigurace v Praze.

Pilotní projekt bude spuštěn během několika dnů
Vzhledem k tomu, že testy potvrdily, že zařízení funguje správně, bude pilotní projekt spuštěn na konci října. v plzeňském regionu V plzeňském kraji dojde k výměně dvou řídících stanic, jedné od společnosti Siemens a jedné od společnosti Motorola, za řídící stanice společnosti Huawei a následně bude monitorováno jejich fungování. Podle plánu má dojít k výměně celé jedné řídící stanice během jedné či dvou nocí. Instalace zařízení v celé síti, která bude zahrnovat výměnu více než 4500 základnových stanic a 150 řídících stanic, potrvá asi jeden rok Vzhledem k tomu, že výměna zařízení bude probíhat přes noc, bude vliv na uživatele minimální.

O společnosti TMCZ
Společnost T-Mobile Czech Republic působí na českém trhu od roku 1996. Od svého založení klade důraz na kvalitu nabízených služeb a vynikající péči o své zákazníky. K 30. červnu 2008 společnost obsluhovala 5,31 milionu zákazníků.

T-Mobile je operátorem veřejné mobilní komunikační sítě ve standardu GSM 900 MHz a 1800 MHz a zároveň je oprávněn provozovat síť UMTS. Tuto technologii třetí generace spustil jako první v České republice dne 19. října 2005 pod názvem Internet 4G.

T-Mobile je členem mezinárodní telekomunikační skupiny T-Mobile International. Zákazníci díky mezinárodnímu zázemí mohou v zahraničí počítat s dostupností služeb, na něž jsou zvyklí z domova, či využít jednotné a velmi výhodné ceny za volání.

Další informace o společnosti: www.t-press.cz nebo www.t-mobile.cz.

O společnosti Huawei Technologies
Huawei Technologies je vedoucím poskytovatelem řešení v oblasti telekomunikačních sítí nové generace a v současnosti spolupracuje s 35 z 50 nej­významnějších světových operátorů, kteří obsluhují více než jednu miliardu uživatelů po celém světě. Společnost poskytuje inovativní produkty, služby a řešení přizpůsobené potřebám konkrétních zákazníků, a tím přispívá k vytváření dlouhodobé hodnoty a růstového potenciálu pro své zákazníky. Další informace o společnosti naleznete na adrese www.huawei.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).