Hlavní navigace

Hudbu složil, slova napsal je sobotním megafilmem na Nově

[Tisková zpráva] Americká romantická komedie Hudbu složil, slova napsal s Hughem Grantem a Drew Barrymore v hlavních rolích bude mít v sobotu 27. března 2010 ve 20 hodin premiéru na TV Nova. Film vyprávějící o tom, že najít lásku je mnohem těžší než složit nový hit, režíroval Marc Lawrence, který je rovněž podepsaný pod snímkem Morganovci nebo Slečna Drsňák 2.

Sdílet

Praha 25. března 2010 – Televize Nova přináší divákům v sobotu 27. března od 20 hodin premiéru vynikající americké romantické komedie Hudbu složil, slova napsal. Hlavní role někdejšího popové ho idola Alexe Fletchera a květinářky Sophie ztvárnily dvě hollywoodské superhvězdy Hugh Grant a Drew Barrymore.

Alex Fletcher je vybledlá popová hvězda 80. let minulého století, o kterou mají zájem už jen obstarožní skalní fanynky. Jednoho dne jej však osloví současná popová hvězdička Cora, aby pro ni napsal nový duet, který by s ní zazpíval na chystaném turné. Problém je v tom, že Alex sice umí složit hudbu, ale jeho texty za moc nestojí. Náhoda mu ovšem přihraje do cesty lehce praštěnou Sophii, která mu přijde zalít květiny a jejíž schopnost hrát si se slovy se Alexovi náramně hodí. Spolu pak zjistí, že nejlepší způsob, jak složit perfektní love song, je zamilovat se.

Velký podíl na atraktivnosti tohoto snímku má hudba, v níž se mísí nefalšovaný pop se zvukem 70. a 80. let 20. století s popem let devadesátých ve stylu Christiny Aguilery a Britney Spears, a spousta videoklipů s dobovými tanečními kreacemi. Řada skladeb, složených pro potřeby filmu, si parodováním jednoduchých textů také bere na paškál textařskou prostoduchost současného popu.

Zárukou dobré podívané je režisér Marc Lawrence, který rovněž režíroval komedii Morganovi, jež právě běží v našich kinech, a je scenáristou u nás dobře známé a úspěšné komedie Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější.

Hudbu složil, slova napsal v sobotu 27. března od 20 hodin na TV Nova