Hlavní navigace

Hudební režisér Michal Rataj získal stipendium v USA

[Tisková zpráva] Pro akademický rok 2007 - 2008 (září - duben) byl Fulbrightovou komisí (www.fulbright.cz) vybrán jako stipendista Fulbright-Masarykova studijního programu pro studium v USA hudební režisér Producentského centra Českého rozhlasu Michal Rataj.

Sdílet

Čeká ho tak osmiměsíční stáž v Hudebním oddělení a centru pro novou hudbu a technologie (Center for New Music And Technologies, CNMAT) na University of California, Berkeley.

„Hlavní specializací mé stáže bude hlubší poznání digitálních systémů pro syntézu, analýzu a resyntézu zvuku, jejich aplikace v prostředí MAX Msp a dalších obdobných softwarových platformách, které jsou mj. vyvíjeny právě v CNMAT, a studium dalších technologií, které umožňují interaktivní a gestické zpracování zvuku v reálném i nereálném čase. Díky zmíněnému typu stipendia mám navíc k dispozici prostředky na seznámení se s dalšími podobnými univerzitami a výzkumnými centry, v tomto případě nejspíše University of California, San Diego, kde působí takové veličiny současné hudebně-technologické scény, jako Miller Puckette, či Phillippe Manoury,“ říká o připravované stáži Michal Rataj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).