Hlavní navigace

Hudebník Tomáš Klus on-line na webu ČT – 4. prosince

[Tisková zpráva] Hostem chatu ČT ve čtvrtek 4. prosince od 14.00 bude hudebník, zpěvák a autor hudby Tomáš Klus, který spolupracoval na novém koprodukčním filmu ČT Anglické jahody režiséra Vladimíra Drhy. Snímek měl v kinech premiéru 13. listopadu 2008.

Sdílet

Své dotazy mu budou moci diváci a návštěvníci webu ČT položit na internetové adrese: http://www.ces­katelevize.cz/chat

Filmové drama Anglické jahody podle scénáře Martina Šafránka se odehrává během jedné noci a jednoho dne 21. srpna 1968. Koprodukční snímek České televize a společností First Film a Stream.cz je milostným příběhem mladých lidí, kteří se ocitli v nesprávnou dobu na nesprávném místě. A stejně tak je osudovým příběhem generací, jejichž sen o svobodě byl právě téhle srpnové noci násilně přerván.

Film o filmu Anglické jahody na programu ČT2 ve čtvrtek 11. prosince od 19.40 hodin. Dokument natočil režisér Karel Spěváček, který je zároveň i tvůrcem dvou videoklipů k filmu. Hudební doprovod totiž tvoří originální skladby neodmyslitelně spjaté s 60. lety a muzika mladého skladatele a písničkáře Tomáše Kluse.

V hlavních rolích snímku se objevuje řada hvězd domácí divadelní, televizní a filmové scény v čele s Viktorem Preissem (otec) a Pavlou Tomicovou (matka). Do úloh mladých hrdinů vybral režisér herecké talenty, jako je Ivan Lupták (Tomáš), Marie Štípková (Táňa) nebo Richard Zevel (Ivan). Pro postavu Lebeděva, ruského vojáka, který zásadním způsobem vstoupí do života našich hrdinů, našli režisér a producenti na zahraničním konkurzu herce Alexeje Bardukova.

S režisérem Vladimírem Drhou na filmu spolupracovali Vladimír Křepelka (kamera), Kristián Suda (dramaturg), Boris Machytka (střih), Ivana Špeldová (architektka), Lukáš Král (umělecký maskér), Jakub Kohl (výtvarník kostýmů), Robert Slezák (zvuk), Miloš Skalka (hudební dramaturgie).

Více informací: http://www.an­glickejahody.cz/