Hlavní navigace

Stanislav Huml (VV) hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 4. 10. 2010. Praha – Přijít o řidičský průkaz kvůli nasbírání dvanácti trestných bodů by do budoucna nemuselo být tak „snadné“, jako nyní. Meziresortní skupina expertů, která nyní jedná o změně bodového systému, uvažuje o zavedení varování pro řidiče, kteří se blíží dvanáctibodové hranici.

Sdílet

V pořadu Téma Deníku na kanálu UPC Express to uvedl šéf této skupiny a poslanec za Věci veřejné Stanislav Huml. „Bodový systém by do budoucna měl poslat nějaké varování řidiči, že se blíží k hranici dvanáctici bodové. Řekněme na nějaké té hranici osm bodů by mohla přijít domů výzva,“ uvedl Huml. Zatím však není jasné, zda poslanci zařadí tento návrh do právě projednávané senátní novely silničního zákona. Podle Humla je totiž nynější změna zákona pocházející z pera horní komory spíše změnou kosmetickou. Poslanci by napřesrok chtěli připravit velkou novelu silničního zákona – a právě v ní by se „varování před vybodováním“ mohlo objevit. S moderátorem pořadu Janem Kličkou z Deníku, probral Huml i možnou toleranci 0,3 promile alkoholu v krvi. Podle bývalého dopravního policisty Humla je v tuto chvíli pravděpodobnější, že poslanci nakonec takovou změnu neschválí. „Já si myslím, že to ve Sněmovně nemá šanci. V Čechách, doufejme, musím to zaklepat, zůstane nulová tolerance,“ dodal Huml.

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com . Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a je také k dispozici v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).