Hlavní navigace

Hvězdy operního nebe na ČT2

[Tisková zpráva] Cyklus Hvězdy hudebního nebe nabídne výběr z nejzajímavějších koncertů festivalu Hudební slavnosti Emy Destinnové, pravidelně pořádaného v Českých Budějovicích. Vždy sobotu 19. 3., 26. 3. a 4. 4. ve 20:00 na Dvojce.

Sdílet

Vynikající česká sopranistka Ema Destinnová patřila mezi nejslavnější světové pěvkyně. Úspěchy sklízela na předních divadelních scénách, například ve dvorní opeře v Berlíně, v Bayreuthu, v Londýnské Covent Garden, v Paříži, v Metropolitní opeře v New Yorku. České Budějovice se hlásí k odkazu své slavné krajanky každoročně od roku 1990 hudebním festivalem. Zásluhu na tom má především pan Antonín Kazil, milovník a znalec operního světa, který myšlenku pravidelných galakoncertů k poctě Emy Destinnové uvedl v život a přivedl do Sportovní haly v Českých Budějovicích, kde se koncerty pravidelně konají, světovou interpretační špičku.

Koncerty pravidelně doprovází orchestr Státní filharmonie Brno nejprve pod taktovkou Ondreje Lenárda, od roku 2003 Leoše Svárovského, který diriguje všechny tři vysílané koncerty. Televizní pořady jsou záznamy celých koncertů, jež komentuje hudební publicista Jan Králík, který se celý život tvorbou Emy Destinnové zabývá. Režie S. Vaněk.

ČT2, sobota 19. března 20:00
Hvězdy operního nebe
Sopranistka Sumi Jo a tenorista J. Calleja, v záznamu koncertu z Českých Budějovic (2003). Výběr z árií, předeher a meziher skladatelů G. Verdiho, G. Donizettiho, R. Wagnera, J. Offenbacha, J. Masseneta, L. Delibese a V. Belliniho.

ČT2, sobota 26. března 20:00
Hvězdy operního nebe
Sopranistka Hui He a tenorista K. Olsen, v záznamu koncertu z Českých Budějovic. Výběr z árií a předeher skladatelů G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla, U. Giordana a F. Ciley.

ČT2, sobota 2. dubna 20:00
Hvězdy operního nebe
Sopranistka T. Lisnic a tenor J. J. Lopera zpívají výběr z árií a předeher skladatelů G. Donizettiho, G. Rossiniho, V. Belliniho a Ch. Gounoda.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).