Hlavní navigace

Hvězdy světového hudebního nebe podporují boj proti globálnímu oteplování.

[Tisková zpráva] V sobotu 7. 7. Česká televize nabídne divákům sedmnáctihodinový přímý přenos hudebních vystoupení ze všech kontinentů planety Země, který je prvním krokem celosvětového projektu Planeta Země (Live Earth). Jeho cílem je poukázat na negativní efekty globálního oteplování v souvislosti s lidskými zásahy a snaha zmobilizovat veřejnost do boje proti těmto klimatickým změnám.

Sdílet

Inspirací k uspořádání série koncertů jako prvního kroku v boji proti celosvětovému ekologickému problému se organizátorům staly úspěšné projekty Live Aid z roku 1985 a o dvacet let později Live 8 pořádané muzikantem Bobem Geldofem a producentem Kevinem Wallem, který je jedním ze zakladatelů i projektu Live Earth. Hudba je, slovy organizátorů, mezinárodní jazyk a má moc hýbat lidmi. Klimatické změny se dotýkají každého obyvatele naší planety. „Je to globální problém, který si žádá globální řešení“, doplňuje bývalý americký vicepresident Al Gore, který se na organizaci také podílí. Řada hudebních vystoupení pořádaných v jeden den napříč celým světem má za úkol motivovat lidi v každém koutě světa, aby začali proti problému oteplování smysluplně bojovat.

Čtyřiadvaceti­hodinová série koncertů zahájí v australském Sydney a pokračuje napříč všemi kontinenty. Hudebníci se přihlásí z Tokya, Šanghaje, Johannesburgu, Londýna, Hamburku, Istanbulu, Rio de Janeira a New Yorku. Celkem zahraje přes sto účinkujících, jejichž vystoupení zasáhne přes dva biliony diváků a posluchačů. Akci bude mít ten den na programu 120 televizních společností a několik internetových serverů.

Diváci ČT budou vedle hudebních vystoupení moci zhlédnout i krátké dokumentární snímky věnující se jednak problematice globálního oteplování Země, tak dalším ekologickým tématům. ČT nabídne i své vlastní pořady o životním prostředí. Celým dnem bude živě ze studia provázet Pavel Anděl, který ve vysílání přivítá i hosty, přední české klimatology, kteří budou problematiku oteplování vyváženě komentovat a přispívat svými názory.

Mezi největší hvězdy, které vystoupí na podporu projektu, patří bezesporu Madonna, Genesis, Red hot chilli peppers, James Blunt, Bon Jovi, Dave Matthews Band, Roger Waters, nebo The Police.

Přímé přenosy koncertů uvede ČT2 v sobotu 7. července od 12,00 a potrvají do 6,50 dne následujícího.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).