Hlavní navigace

I gorily budou mít vánoce s televizí

[Tisková zpráva] V pavilonu goril v pražské zoo se pořád něco děje. Předminulý víkend slavila Moja narozeniny, minulý týden navštívil pavilon premiér a od tohoto víkendu mohou gorily sledovat televizi. Prostě další novinka, se kterou přišel tvůrce projektu, Český rozhlas Leonardo, který už druhý měsíc připravuje „trochu jinou reality show“ Odhalení. Proč nezpestřit obyvatelům pavilonu dlouhé zimní večery? A navíc budou přece vánoce.

Sdílet

Gorily a televize? Že to nejde k sobě? Kus pravdy na tom je, ale proč nezkusit, jak si s touto novinkou naši obyvatelé vily poradí. Sledujte nás on-line 24 hodin denně, 7 dní v týdnu na www.rozhlas.cz/od­haleni.

Promítat gorilám běžné televizní programy nemá smysl. Proto jsme vytvořili krátké sestřihy, které mohou gorilám něco ukázat a které by je mohly zaujmout. Nic ale není jednoduché a stejně tak to je i s ovládáním. Nikoho by asi nebavil pouze jeden program. A navíc bychom rádi zjistili, který obsah gorily nejvíce zaujme. Technický hlavolam s dálkovým ovládáním se nám nakonec podařilo vyřešit. Návštěvníci zoo i všichni ostatní, kteří sledují reality show Odhalení tak mohou vidět nejen velkorozměrovou plazmovou obrazovku, přilepenou na sklo pavilonu, ale i originální tříbarevný ovladač, zabudovaný přímo v pavilonu do velkého pařezu. Díky tomuto ovladači si mohou gorily vybírat ze tří programů. Na výběr mají například záběry ze života jiných lidoopů – orangutanů, šelem lvů a neškodných sarančat. Tento originální etologický pokus nám může dát odpověď na řadu zásadních otázek. Více se dozvíte na www.rozhlas.cz/od­haleni a v našich televizních magazínech.

Sledujte gorily, piště gorilám, podporujte gorily!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).