Hlavní navigace

iAudit International odstoupil od smlouvy s TNS Factum o realizaci průzkumu NetMonitor

[Tisková zpráva]

Sdílet

iAudit International odstoupil od smlouvy s TNS Factum o realizaci průzkumu NetMonitor

Praha, 23. února 2004 -V pátek dne 20. února 2004 byla společnost iAudit International s.r.o nucena odstoupit od smlouvy se společností TNS Factum s.r.o. na realizaci výzkumu NetMonitor a to z důvodů hrubého porušení metodiky subrealizátorem TNS, firmou United Interactive.

Hrubé porušení metodiky spočívá v nedodržení metodikou určené délky dotazování, která musí dle metodiky trvat 1 měsíc a byla vědomě zkrácena o 1/3 délky, což výrazně ovlivní strukturu panelu a dojde k podstatnému zkreslení výsledků NetMonitoru v následujících 6ti měsících. Ke zkrácení délky dotazování, respektive k porušení metodiky dal podle zástupců United Interactive souhlas předseda SPIRu.

Společnost iAudit International s.r.o., která zpracovává finální spojení dat panelu a svého měření iAudit pro konečné výsledky NetMonitoru udělala maximum pro to aby se pokusila chybu opravit a výsledky dodat, ale bohužel poškození struktury panelu tyto pokusy znemožnily. iAudit International s.r.o. bude v nejblišších dnech jednat se SPIR jak tuto politováníhodnou situaci řešit.

iAudit International s.r.o. je společnost, která již od roku 1998 provádí audit návštěvnosti on-line médií. iAudit je aktivní v několika zemích, kde napomáhá marketingovým specialistům porozumět interaktivnímu prostředí, ve kterém se jejich společnosti pohybují.

Pro vice informací kontaktujte
Martin Smrž – Managing Director
(martin.smrz@i­audit.info)