Hlavní navigace

Společnosti IBM a RIM podpoří podnikovou spolupráci a sociální sítě na platformě BlackBerry pro mobilní byznys

[Tisková zpráva] Aplikace BlackBerry pro software Lotus jsou nyní k dispozici od IBM

Sdílet

Orlando, Florida & Lotusphere – 18. ledna 2010: Společnosti IBM (IBM) a Research In Motion (RIM) (Nasdaq: RIMM; TSX: RIM) oznámily dostupnost nových aplikací sociálních sítí obohacených o mnoho funkcí pro chytré telefony BlackBerry.

Na základě poptávky svých společných zákazníků uvádí IBM a RIM na trh BlackBerry klienta pro IBM Lotus Quickr a novou verzi BlackBerry klienta pro IBM Lotus Connections.

Nové řešení sociálního softwaru bylo představeno na sedmnácté výroční konfereci Lotusphere v Orlandu na Floridě.

Gartner podle své nedávné zprávy očekává rychlé tempo růstu prodeje služeb sociálních sítí založených na interní podnikové infrastruktuře i na cloudu. Počet telefonů, jež mají zajišťovat komunikaci a spolupráci kdykoli a kdekoli, se celosvětově blíží ke třem miliardám. Gartner očekává, že čím dál více lidí bude trávit významnou část svého času využíváním nástrojů pro spolupráci na těchto zařízeních.*

Sociální software Lotus Connections na chytrých telefonech BlackBerry umožňuje pracovníkům mimo kancelář snadno čerpat ze zkušeností svých kolegů a interních dokumentů. Software Lotus Quickr jim umožňuje snadněji spolupracovat na dokumentech a souborech. Lotus Sametime vnáší do tohoto mixu podnikovou funkčnost rychlých zpráv. Tyto mobilní aplikace dohromady umožňují pracovníkům snadno a efektivně se účastnit týmových projektů i v době, kdy jsou mimo kancelář nebo nejsou u svého stolu.

Organizace IBM Mobile Enterprise Services už téměř deset let pro zákazníky spravuje a provozuje BlackBerry Enterprise Solution. Komplexní služby IBM umožňují klientům transformovat jejich podniky díky propojení možností podnikového řešení BlackBerry, softwaru IBM a služeb a podpory IBM. Spolu s telekomunikačními operátory po celém světě už IBM poskytuje tyto služby celosvětově širokému spektru zákazníků.

Další informace o aplikacích BlackBerry pro software Lotus najdete na www.ibm.com/lo­tus/mobile.

*Zdroj Gartner: Predicts 2010: Social Software Is an Enterprise Reality – 3. prosince 2009.

O společnosti Research In Motion (RIM)
Research In Motion je přední designér, výrobce a prodejce inovativních bezdrátových řešení pro celosvětový trh mobilních komunikací. Vývojem integrovaného hardwaru, softwaru a služeb, jež podporují různé standardy bezdrátových sítí, poskytuje RIM platformy a řešení pro hladký přístup k časově citlivým informacím včetně e-mailu, hovorů, textových zpráv, internetových a intranetových aplikací.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).