Hlavní navigace

IBM dodá informační systém pro Kraft Foods v celé střední Evropě

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 25. května 2010: Společnosti IBM (NYSE: IBM) a Kraft Foods podepsaly smlouvu na realizaci první vlny implementace jednotného informačního systému pro Kraft Foods Central Europe. Nový informační systém zajistí integraci obchodních procesů v zemích CEEMA a podpoří poskytování flexibilnějších a rychlejších služeb zákazníkům v celém regionu.

Sdílet

Tým odborníků IBM a Kraft Foods spolupracuje na zavedení ERP řešení. Nasazení systému proběhne ve 12 výrobních závodech s několika tisíci koncovými uživateli.

Hlavním cílem tohoto projektu je výrazná podpora integrace obchodu v zemích střední Evropy, rychlá a efektivní standardizace všech dotčených procesů a sjednocení doposud heterogenního prostředí IT. Naplnění těchto cílů podpoří další zlepšování obchodních výsledků v regionu.

„Tímto projektem navazujeme na úspěšnou spolupráci IBM a Kraft Foods na mezinárodní úrovni, která firmě Kraft Foods umožňuje efektivní využití specifických znalostí týmu odborníků IBM k dalšímu růstu tržního podílu a obchodních výsledků,“ řekl Ivo Kramoliš, ředitel IBM Global Business Services v České republice.

Smlouva zahrnuje všechny klíčové činnosti a procesy pro výrobu, prodej, účetnictví, ekonomiku a nákup. IBM využije při realizaci tohoto projektu své lokální i celosvětové zkušenosti a znalosti z oblasti rychloobrátkového zboží. Projekt probíhá v České republice, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Litvě, Estonsku a Lotyšsku.

Smlouva byla podepsána v únoru 2010.

O společnosti IBM
Pro více informací navštivte www.ibm.com/cz

O společnosti Kraft Foods
S ročním obratem dosahujícím přibližně 48 mld. dolarů, společnost Kraft Foods patří mezi největší světové potravinářské velmoce v sortimentu snacků, cukrovinek a rychlého občerstvení. Jako druhá největší potravinářská společnost na světě Kraft Foods vyrábí vynikající produkty pro své spotřebitele ve více než 160 zemích světa. Mezi nejznámější značky s obratem více než 1 mld. dolarů patří výrobky dnes již kultovních značek, jako jsou sušenky Oreo, Nabisco a LU, dále čokolády Milka a Cadbury, žvýkačky Trident, káva Jacobs a Maxwell House, smetanový sýr Philadelphia, sýry, hotová jídla a dresinky Kraft a masné výrobky Oscar Mayer. Zhruba 70 značek každoročně přesahuje obrat 100 mil. dolarů. Společnost Kraft Foods (www.kraftfood­scompany.com; NYSE: KFT) je součástí indexu Dow Jones Industrial Average, Standard & Poor's 500, Dow Jones Sustainability Index a Ethibel Sustainability In­dex.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).