Hlavní navigace

IBM dodá nový informační systém čerpacím stanicím Benzina

[Tisková zpráva] PRAHA, Česká republika – 8. října 2008: Společnost IBM oznámila, že se stala dodavatelem moderního informačního systému pro síť čerpacích stanic Benzina a Benzina Plus. Dodávku a implementaci řešení bude řídit poradenská divize IBM Global Business Services, jejíž konzultanti budou mít zodpovědnost za řádný průběh projektu a splnění všech požadavků zákazníka.

Sdílet

Tento informační systém má v souladu s novou marketingovou strategií společnosti Benzina zlepšit kvalitu služeb poskytovanou motoristům. Jeho hlavním přínosem pro klienty bude zejména zlepšení komfortu při placení zboží a služeb. IBM navíc pomůže Benzině při optimalizaci prodeje a řídících procesů na čerpacích stanicích, při poskytování karetních služeb a zajištění efektivních nástrojů pro řízení společnosti.

„Benzina prochází v současné době řadou změn, z nichž nejvýznamnější je zcela určitě podpora změny vnímání nové značky Benzina Plus. Instalace a brzké spuštění nového informačního systému je pro nás klíčovou součástí nové strategie poskytování nadstandardních služeb všem našim zákazníkům na čerpacích stanicích. Jsme si jisti, že nový Retail Information System zajistí tu nejvyšší kvalitu a dostupnost služeb všem motoristům,“ řekl Ing. Martin Durčák, generální ředitel společnosti Benzina.

Partnery IBM se pro tento projekt stali UNICODE SYSTEMS, s.r.o. jako dodavatel software pro pokladny, systémy zázemí čerpací stanice, centrální systém a systém pro správu věrnostních a tankovacích karet, dále pak MONET+, a.s. zajišťující autorizační systém pro platební karty a ACIS, Construction and Technology Services, s.r.o., jejíž úkolem bude instalace řešení na všech čerpacích stanicích a jeho následný servis.

„Jsme velice rádi, že se společnost Benzina rozhodla na tomto projektu spolupracovat s IBM. Důvěra, kterou do nás vložila, potvrzuje naše jedinečné schopnosti sladit oblasti software a služeb, abychom zákazníkovi poskytli konzultační služby s nejvyšší možnou hodnotou,“ řekl Vladek Šlezingr, ředitel divize IBM Global Business Services ČR & SR.

Smlouva o spolupráci byla podepsána v září 2008.

O společnosti IBM – Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.

O společnosti Benzina – Další informace o společnosti Benzina najdete na webu: www.benzina.cz.