Hlavní navigace

IBM dodala ČNZP řešení pro bezpečnou a rychlou správu dat

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 15. dubna 2009: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznamuje, že úspěšně dokončila implementaci IBM Informix Dynamic Server verze 10 v České národní zdravotní pojišťovně, která využívá tuto platformu již od svého založení v roce 1994. ČNZP v posledních letech řešila rychlý nárůst objemu dat, a to až o desítky procent. Nasazením řešení IBM Informix Dynamic Server verze 10 s novými diskovými úložišti IBM Storage System SAN DS4300 získala ČNZP vedle navýšení úložné kapacity také rychlejší přístup k datům a jejich lepší zabezpečení.

Sdílet

„IBM Informix Dynamic Server jsme zvolili z důvodu dlouhodobě prověřené stability a výkonnosti pro obdobné typy aplikací. Jednoduchá administrace a robustnost databázového serveru a snadná konfigurovatelnost systému replikace dat jsou pro nás klíčovými vlastnostmi,“ říká Ing. Jan Pihrt, ředitel útvaru informatiky ČNZP.

Nová platforma umožňuje optimalizované ukládání dat na disku, které ve spojení s operačním systémem zákazníka RedHat Linux splňuje náročné požadavky na výkonnost. Vysoká dostupnost dat je řešena pomocí jedinečné funkcionality Informix Enterprise Replication, jež poskytuje technologii replikování dat mezi databázovými servery bez ohledu na jejich topologii a geografickou vzdálenost.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.

Informace o technologiích Informix jsou k dispozici na ibm.com/informix, informace o technologiích Informix na platformě Linux jsou dostupné na ibm.com/infor­mix/linux.

O společnosti ČNZP
Další informace o společnosti ČNZP najdete na webu: www.cnzp.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).