Hlavní navigace

Společnost IBM dosáhla s Ministerstvem financí České republiky finální dohody o dodávce Integrovaného informačního systému Státní pokladny

[Tisková zpráva] Praha, Česká republika – 4. srpna 2009: Společnost IBM Česká republika (NYSE: IBM) dosáhla společně s Ministerstvem financí České republiky finální dohody o fázovém náběhu implementace Integrovaného informačního systému Státní pokladny (IISSP). Tato dohoda umožnila schválení cílového konceptu, který definuje rozsah plnění a další kroky k vybudování IISSP, včetně nového harmonogramu úhrad částí projektu IISSP v jednotlivých letech.

Sdílet

Projekt IISSP bude rozdělen na čtyři funkční fáze:

  • První fáze – blok Centrální účetnictví státu, blok Ekonomický informační systém Úřadu vlády a Manažerský informační systém pro tyto bloky. Termín zahájení produktivního provozu: 1.1.2010.
  • Druhá fáze – blok Příprava a sestavení rozpočtu a Manažerský informační systém pro tyto bloky. Termín zahájení produktivního provozu: 1.4.2010.
  • Třetí fáze – blok Realizace rozpočtu a Manažerský informační systém pro tento blok. Termín zahájení produktivního provozu: 1.1.2011.
  • Čtvrtá fáze – blok Platební styk a Manažerský informační systém pro tento blok. Termín zahájení produktivního provozu: 1.1.2012.

Integrovaný informační systém Státní pokladny je určený k transparentnímu řízení státních financí a umožní efektivní nakládání s prostředky státního rozpočtu a veřejných financí. Smlouva mezi Ministerstvem financí České republiky a společností IBM Česká republika byla podepsána 22. prosince 2008. K podpisu smlouvy došlo na základě doporučení výběrové komise jmenované Vládou ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).