Hlavní navigace

IBM je v popředí nové fáze rozvoje webu označovaného jako Web 2.0

[Tisková zpráva] BOSTON, M.A., 19. června 2007 – Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila novou iniciativu Web 2.0 Goes to Work, která má bezpečně a spolehlivě přinést organizacím novou hodnotu označovanou jako Web 2.0, například snadný přístup k informacím, funkčně bohaté aplikace v prostředí prohlížeče, sociální sítě a software na podporu spolupráce.

Sdílet

Web 2.0 je o spojování obsahu, spolupráce a uživatelských prostředí, jež transformují internet ze statických webových stránek na dynamickou platformu sociální interakce a umožňují vytvářet praktické webové aplikace.

„IBM má výjimečné postavení pro vybudování informačního ekosystému odpovídajícího potřebám organizacím, které mají zájem začít využívat principy a technologie webu 2.0,“ řekl Steve Mills, senior viceprezident a ředitel skupiny IBM Software Group. „Spojujeme kolektivní zkušenosti, zdroje a odbornost z celé společnosti, abychom pomohli našim zákazníkům realizovat hodnotu webu 2.0 v jejich podnicích.“

Na podporu zavádění technologií Webu 2.0 v podnicích oznamuje IBM dostupnost následujících řešení:

  • IBM Lotus Connections – první integrovaný sociální software na podnikovém trhu, který obsahuje pět komponent založených na webu 2.0. Tyto komponenty obsahují nejoblíbenější funkce společenských sítí, například: sdílené záložky a profily uživatelů, informace o odbornosti uživatelů a rozpracovaných projektech, panely aktivit, spolupráci v rámci podobně zaměřených komunit a blogy. Řešení Lotus Connections usnadní vyhledávání odborníků v organizaci, sestavování rozmanitých týmů zaměřených na společnou oblast zájmu a přístup k informacím již dříve hodnoceným jinými uživateli, a tak ušetří lidem čas a předejde duplicitě při každodenní práci.
  • IBM Lotus Quickr – nástroj týmové spolupráce postavený na otevřených standardech, který pomůže týmům interních i externích pracovníků snadno a efektivně spolupracovat napříč geografickými oblastmi, různými pracovními styly a operačními systémy. Nabízí bohatou sadu prostředků týmové spolupráce včetně blogů, stránek wiki a šablon týmových prostorů, jež podporují nejrůznější podnikové procesy a umožňují rychle nastartovat projekt spolupráce.
  • IBM WebSphere Commerce – tento špičkový obchodní software obsahuje nové funkce webu 2.0, které umožňují více přiblížit elektronické nakupování skutečným nákupním zvyklostem zákazníků a pomáhají omezit množství nedokončených objednávek pomocí bohatých a kontextově citlivých nákupních prvků. Mezi nové prvky řešení elektronického obchodu WebSphere Commerce patří funkčně bohaté internetové aplikace, například interaktivní katalog, v němž mohou nakupující zúžit výběr filtrováním výrobků nebo služeb podle atributů, které jsou pro ně nejdůležitější.
  • Navíc toto řešení webového obchodu obsahuje mechanismus dokončení objednávky na jediné stránce, kde mohou nakupující v reálném čase vidět cenu zamýšleného nákupu a pohotově přepočítat cenu s alternativními výrobky a jinými možnostmi doručení. Takové řešení výrazně urychluje proces nákupu a rozhodování. Tyto funkce webu 2.0 mění online nakupování ze statického procházení katalogu na dynamické nakupování, jež reaguje na požadavky zákazníka.

Podnikový sociální software IBM propojuje pracovníky mezi sebou a usnadňuje jim přístup k informacím
První integrovaný sociální software pro podniky IBM Lotus Connections je sada pěti komponent založených na webu 2.0 – aktivit, komunit, záložek, profilů a blogů – jež pomůže lidem rychle navazovat kontakt a nové vztahy v závislosti na pracovních potřebách. S řešením Lotus Connections mohou uživatelé snadno vyhledávat v profilech specializované odborníky, vytvářet a připojovat se k podobně zaměřeným komunitám a vyměňovat nápady a zdroje prostřednictvím blogů a sdílených záložek.

Řešení Lotus Connections pomůže organizaci využít její nejcennější majetek, znalosti jejích zaměstnanců, tím, že otevře skryté zdroje odborných znalostí a snadno je zpřístupní. Řešení Lotus Connections urychlí a usnadní vyhledávání specializovaných odborníků v organizaci, sestavování rozmanitých týmů zaměřených na společnou oblast zájmu a přístup k informacím dříve hodnoceným jinými uživateli, a tak ušetří organizacím čas a předejde nadbytečným činnostem.

IBM uvádí sadu nástrojů pro týmovou spolupráci Lotus Quickr
Software pro týmovou spolupráci IBM Lotus Quickr obsahuje první komerčně dostupné řešení IBM pro práci s články wiki a je integrován s běžně používanými kancelářskými aplikacemi Lotus a Microsoft.

Běžným problémem uživatelů v podnicích je, že při spolupráci s uživateli uvnitř i vně společnosti jsou nuceni opouštět prostředí své oblíbené aplikace. Přestože nové nástroje tzv. společenských sítí spolupráci výrazně usnadňují, stránky wiki a blogy se často používají v samostatných aplikacích, což komplikuje integraci softwaru a snižuje produktivitu týmů.

Lotus Quickr nabízí jednoduchý model týmové spolupráce s knihovnou sdíleného obsahu, pracovními prostory týmu, stránkami wiki, blogy a podnikovými šablonami, s nimiž se snadno pracuje a lze je rozšiřovat o nové prvky společenských sítí, například záložky a značky.

Srdcem řešení Lotus Quickr jsou tzv. konektory, jež integrují funkce systému Quickr s jinými běžně používanými aplikacemi. Jejich prostřednictvím mohou uživatelé snadno přistupovat k určenému obsahu přímo z aplikací IBM Lotus Notes, Lotus Sametime, Microsoft Windows Explorer a Microsoft Office a ukládat jej ve sdílené knihovně Quickr. Navíc IBM plánuje ještě v tomto roce rozšířit interoperabilitu řešení Lotus Quickr pomocí konektoru pro e-mailovou aplikaci Microsoft Outlook.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).