Hlavní navigace

IBM kupuje Princeton Softech a posiluje tak svá řešení v oblastí správy a řízení dat

[Tisková zpráva] ARMONK, N.Y.: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila uzavření dohody na akvizici soukromé společnosti Princeton Softech Inc., která sídlí v Princetonu ve státě New Jersey. Ta poskytuje špičkový software v oblasti archivace dat, správy testovacích dat, zajištění ochrany osobních údajů, klasifikace a vyhledávání dat. Finanční podrobnosti transakce nebyly zveřejněny.

Sdílet

Oznámená akvizice podporuje celopodnikovou iniciativu IBM Information on Demand, jelikož technologie koupené společnosti umožňují zákazníkům řešit jejich rostoucí výzvy v oblasti správy informací. Tato technologie jim též pomůže zvyšovat výkonnost databází prostřednictvím segregace historických dat ze stávajících a jejich bezpečného a ekonomicky výhodného uchovávání. Řešení společnosti Princeton Softech pro správu testovacích dat zákazníkům pomůže chránit osobní údaje a udržovat jejich náklady pod kontrolou. Především díky vytváření realistických databází s optimální velikostí, kde mohou být citlivá data maskována a chráněna. Kombinací technologií IBM a Princeton Softech zákazníci sníží provozní náklady, vyhnou se degradaci výkonu a budou moci efektivně spravovat nároky spojené s dodržováním předpisů.

Produktovou nabídku Princeton Softech plánuje IBMzařadit do své Software Group jako součást divize Information Management Software. Technologie Princeton Softech rozšíří možnosti IBM v oblasti řízení podnikových dat. Zejména posílí schopnost IBM nabízet klientům integrovaná řešení klasifikace a archivace dat, správy testovacích dat a ochrany osobních údajů napříč různými aplikačními a databázovými prostředími. Cílem celé strategie IBM je poskytovat zákazníkům data, která potřebují. A následně aby jejich prostřednictvím dokázali rychle reagovat na potřeby trhu, byli schopni pohotově identifikovat nové obchodní příležitosti, účinně zajišťovali řízení dat a dosahovali lepších podnikatelských výsledků.

„Organizace všech velikostí po celém světě se potýkají s výzvou, jak efektivně spravovat rostoucí objemy dat, zvlášť s ohledem na rostoucí nároky na dodržování předpisů pro správu dat,“ řekl Ambuj Goyal, ředitel divize IBM Information Management. „Kombinace technologií IBM a Princeton Softech přinese našim zákazníkům a partnerům jediné řešení pro efektivnější správu rizik a plnění nejrůznějších regulačních a podnikových nároků na řízení dat.“

Snaha společností efektivněji přistupovat k informacím, spravovat je a poskytovat vyvolává rychlé změny na trhu informačních technologií. Společnosti, které se potýkají se zákonnými a podnikatelskými nároky, potřebují shromažďovat a integrovat informace naprosto hladce a v reálném čase napříč celým podnikem. Pojetí dostupnosti informací podle potřeby, jak si je představuje IBM, spojuje specializovanou odbornost s vyspělým softwarem, otevřenými standardy a úložnou technologií integrovanou prostřednictvím architektury orientované na služby. Správa, zabezpečení a poskytování informací formou služby pomáhá zákazníkům účinněji řešit jejich podnikatelské výzvy.