Hlavní navigace

IBM Lotus Symphony – nový balík kancelářských aplikací zdarma si stáhlo přes 100 000 lidí

[Tisková zpráva] Armonk, USA, 26. září 2007 – Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že nový balík kancelářských aplikací IBM Lotus Symphony, který je k dispozici zdarma, si během prvního týdne stáhlo přes 100 000 registrovaných uživatelů. Webovou stránku Lotus Symphony (na adrese www.ibm.com/software/lotus/symphony), která slouží jako fórum pro diskuse o beta verzi Symphony, navštívilo během této doby přes milion návštěvníků. Počet uživatelů, kteří si beta verzi produktu stáhli, je v dějinách IBM rekordní – předchozí rekord držel produkt Lotus Notes, který je nejrozšířenějším softwarovým produktem IBM a po celém světě jej používá téměř 150 milionů licencovaných uživatelů.

Sdílet

Webová stránka Lotus Symphony nabízí beta verzi produktu ke stažení zdarma od 18. září a od té doby také probíhá na stránce živá diskuse: uživatelé přicházejí s návrhy na zlepšení, vzájemně si odpovídají na otázky týkající se instalace a použití. Komunikace mezi specializovaným týmem technické podpory IBM a uživateli probíhá prakticky v reálném čase. Počet odpovědí poskytnutých technickým týmem uživatelům výrazně roste: zatímco v první týdnu odpovídali specialisté IBM na 100 dotazů denně, dnes je to již přes 600. Uživatelé rovněž přicházeli s návrhy nových funkcí, které by ve finální verzi produktu rádi viděli.

IBM poskytuje zdarma balík kancelářských aplikací , který podpoří spolupráci a inovace
Kancelářský software IBM Lotus Symphony si mohou stahovat uživatelé z firem, akademických kruhů, státní správy i jednotlivci. Jedná se o stejné nástroje, které jsou obsaženy v oblíbených produktech IBM pro spolupráci, například v nedávno uvedené aplikaci Lotus Notes 8: editor textů, tabulek a prezentací. Tyto nástroje lze navíc využít k hladkému rozšíření podnikových procesů nebo vlastních aplikací a vytvářet tak dynamické kompozitní aplikace.

Nástroje Lotus Symphony tvoří tři hlavní aplikace: Lotus Symphony Documents, Lotus Symphony Spreadsheets a Lotus Symphony Presentations. Tyto intuitivní softwarové nástroje pro Windows a Linux zvládají většinu obvyklých kancelářských úkolů. Lotus Symphony podporuje řadu formátů souborů včetně Open Document Format (ODF) a MS Office, dokáže také vytvářet výstup ve formátu PDF.

Uživatelé kancelářského softwaru čím dál častěji překračují hranice desktopu. IBM Lotus Symphony poskytuje svěží, na lidi orientovaný způsob, jak pohotově vytvářet, přidávat a opakovaně používat obsah napříč širokou řadou aplikací. Navíc je sada Lotus Symphony založena na formátu ODF, takže umožňuje organizacím dlouhodobě používat a uchovávat všechny dokumenty bez obav z neustálých výdajů za licence na software.

Společnost IBM v polovině září oznámila své členství v organizaci OpenOffice.org a záměr podílet se na její práci poskytováním důležitých technických příspěvků. IBM počítá s tím, že jí spolupráce s open source komunitou pomůže urychlit tempo inovací na trhu kancelářského softwaru a nabízet uživatelům větší hodnotu. To povede ke vzniku širšího spektra řešení a aplikací podporujících formát ODF, jež budou stavět na technologii OpenOffice.org.

Sada IBM Lotus Symphony je konzistentní se strategií IBM, která pomáhá lidem nacházet nové způsoby spolupráce. Bezplatný software IBM Lotus Symphony umožňuje integrovat funkčnost editorů do běžných desktopových a podnikových aplikací.

IBM Lotus Symphony dává uživatelům svobodu vytvářet a sdílet informace a také sestavovat kompozitní aplikace, jež jsou provázány s podnikovými procesy. Například může pomoci podnikům rychleji a efektivněji zpracovávat úkoly propojením relevantních informací z nejrůznějších zdrojů. Společnosti mohou integrovat nástroje IBM Lotus Symphony do svých vlastních aplikací a snadno sestavovat složené aplikace z mnoha různých zdrojů dat. Tyto bohaté aplikace umožňují uživatelům pracovat v jediném pohledu a pohotově prezentovat data z různých zdrojů.