Hlavní navigace

IBM Lotus získává proti Microsoftu na globálním trhu řešení pro spolupráci

[Tisková zpráva] Armonk, New York: Za první pololetí roku 2009 si společnost IBM (NYSE: IBM) připsala tisíce nových zákazníků, čímž se celkový počet firem, které daly od roku 2008 přednost produktům IBM před těmi od Microsoftu na světovém trhu integrovaných prostředí pro spolupráci o objemu 3,1 miliardy dolarů, vyšplhal na 15 421.*

Sdílet

Kromě toho hodně zákazníků navýšilo své investice do softwaru IBM Lotus. Mezi nové nebo expandující zákazníky patří například BASF, Chrysler, The Coca-Cola Company, Colgate-Palmolive, Continental AG, Finishline, General Motors, GlaxoSmithKline, Gruppo Amadori, KBC Bank, Nationwide, Novartis, Phillips Electronics a PNC Bank.

Za sílou IBM v segmentu softwaru pro spolupráci stojí úspěch produktů Lotus Notes a Domino proti Microsoft Exchange; Lotus Connections a Quickr proti Microsoft Sharepoint; a milióny firem a jednotlivců, kteří používají program Lotus Symphony.

CIO v soukromém i veřejném sektoru uvádějí nejrůznější důvody, proč buď upřednostňují software IBM Lotus proti Microsoftu, anebo nakupují další licence softwaru Lotus. Mezi tyto důvody patří nižší náklady, modernější vzhled, strategie IBM pro web 2.0, rostoucí preference pro otevřené standardy a možnost snadného doplnění o další aplikace. Skutečnost, že software Lotus lze rozšířit aplikacemi nebo widgety třetích stran, vysvětluje, proč se od začátku roku 2009 téměř zdvojnásobil počet obchodních partnerů IBM, kteří dodávají Lotus Notes a Domino spolu se svými vlastními produkty.

Několik předních firem jako například U.S. Bank, PNC Bank a Continental Tire, které tradičně používaly software IBM i Microsoft, přechází z takových nosných produktů Microsoftu jako je Microsoft Exchange nebo Microsoft Sharepoint na software pro spolupráci, jednotnou komunikaci a správu sociálních sítí Lotus. A klíčoví referenční zákazníci Microsoftu GlaxoSmithKline a Novartis se při svém provozu čím dál více spoléhají na přednosti podnikového softwaru Lotus Notes.

Příklon k softwaru IBM Lotus potvrzují i analytici z tohoto odvětví.

Agentura Forrester Research nedávno označila IBM Lotus jako celkového lídra ve své zprávě Wave™ o platformách spolupráce.

Služby cloudu IBM LotusLive vyhrály ocenění Enterprise 2.0 Cloud Computing Technology Buyers‘ Choice Award, čímž v přímém porovnání na konferenci Enterprise 2.0 v Bostonu porazily další přední poskytovatele služeb cloud computingu.

*IDC Worldwide Collaborative Applications 2008 Vendor Shares (Výtah ze zprávy IDC #218330), srpen, 2009

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).