Hlavní navigace

IBM má největší podíl na trhu webových portálů

[Tisková zpráva] Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že byla IT analytickou agenturou Gartner, Inc. vyhodnocena jako lídr s největším podílem na světovém trhu v segmentu softwaru portálových produktů a nástrojů interakce s uživateli. Hodnocení vychází z celosvětových tržeb z prodeje softwaru za rok 2008.(1)

Sdílet

K úspěchu společnosti IBM v segmentu portálů přispěl nárůst obchodních případů s klienty z oblasti zdravotnictví. Software WebSphere Portal rozšířený o funkce webu 2.0 používá více než 6 500 klientů IBM.

Portálová řešení IBM jsou také velmi dobře přijímána ve finančním sektoru. Tento software IBM používá 10 největších světových bank, devět z deseti největších bank v USA, sedm z deseti největších evropských bank a osm z deseti největších bank v Asii a Tichomoří.

Software IBM WebSphere Portal verze 6.1 umožňuje bezpečně kombinovat informace z podnikových aplikací a webu. Nový software disponuje funkcemi Webu 2.0, které uživatelům pomáhají k větší produktivitě a rychlejšímu vyhledávání informací. Například jeho funkce označovaná jako „live text“ umožňuje uživateli kliknout na text – v kontextu aktuálního podnikového procesu – a vidět podpůrné informace, které s daným úkolem souvisí.

IBM právě zpřístupnila nový portál Industry Toolboxes for WebSphere Portal, který poskytuje zákazníkům a partnerům řadu scénářů vzorových použití, šablon a případových studií, jejíž prostřednictvím mohou sdílet nejlepší postupy pro konkrétní odvětví. Toto zaměření na vertikální odvětví je určeno způsobem jakým zákazníci v současné době nakupují informační technologie. Další informace najdete na webu www.ibm.com/web­sphere/portal/in­dustry.

Kromě zdravotnických zařízení, pojišťoven a finančních institucí je IBM WebSphere Portal oblíbený také u státních úřadů po celém světě. Používají jej státní úřady ve všech zemích G8, 10 z 16 zemí Blízkého východu, 22 států USA a také 40 amerických federálních úřadů. Potenciální klienti IBM si mohou nejnovější verzi softwaru WebSphere Portal vyzkoušet prostřednictvím webové stránky IBM Lotus Greenhouse, kde se může zaregistrovat kdokoliv a odzkoušet si IBM WebSphere Portal, nový produkt IBM Mashup Center, Lotus Connections, Lotus Forms, Lotus Quickr a Lotus Sametime. Klienti tak mohou bezpečným a jednoduchým způsobem zhodnotit tyto produkty, aniž by je museli instalovat do vlastních prostředí.

Další informace o softwaru IBM WebSphere Portal najdete na www.ibm.com/sof­tware/lotus. Další informace o programu IBM pro obchodní partnery najdete na www.ibm.com/par­tnerworld.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).