Hlavní navigace

Pro vedoucí pracovníky je IBM nejlepší společností na světě uvádí studie

[Tisková zpráva] Nejlepší světové společnosti pokračují i v období ekonomického propadu v budování vedoucích kapacit napříč svými organizacemi

Sdílet

Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) je považována za nejlepší globální společnost pro vedoucí pracovníky ve studii vydané minulý měsíc časopisem Fortune. Studie se objeví v jeho prosincovém čísle.

Panel nezávislých porotců vybírá a hodnotí vítězné společnosti podle různých kritérií jako je míra zkušeností a kultury vedoucích pracovníků, příklady rozvoje lídrů v globálním měřítku, vliv vedení v komunitách, kde působí, a celkový výkon byznysu a pověst společnosti. Tato studie je obecně považována za jednu z nejkomplexnějších analýz organizačního vedení na světě. IBM byla jednou z 537 organizací, jež byly ve studii brány v úvahu.

Partneři, kteří studii vypracovali, zaznamenali, že nejlepší globální společnosti jako IBM se od mnoha svých protějšků výrazně odlišují tím, že i v obdobích ekonomického propadu pokračují v budování kvalitních vedoucích kapacit.

„Všechny globální společnosti dnes čelí řadě složitých obchodních a ekonomických výzev,“ řekl Bob Gandossy, vedoucí globální praxe Leadership Consulting v poradenské a outsourcingové společnosti Hewitt Associates, jež na vypracování analýzy spolupracovala s časopisem Fortune a dalšími subjekty. „Z našeho výzkumu je jasné, že nejlepší globální společnosti jako IBM neobětují krátkodobým cílům klíčové snahy zaměřené na kvalitní lídry a nadané odborníky. Tento přístup nejen odlišuje nejlepší globální společnosti od zbytku, ale je také tím, co rozlišuje úspěšné firmy od těch neúspěšných.“

Celý článek „How To Build Great Leaders“ si můžete přečíst na Fortune webu na stránce CNNMoney.com. Další informace o strategii IBM pro rozvoj lídrů najdete v článku Top Ten v časopise Fortune.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).