Hlavní navigace

IBM pomáhá městu Plzeň naplnit vizi „chytrého města“

[Tisková zpráva] Nová inteligentní informační infrastruktura zefektivní práci Magistrátu města Plzně a podpoří zavedení služeb eGovernmentu

Sdílet

Praha, Plzeň, Česká republika – 29. června 2009: Společnost IBM (NYSE: IBM) a Správa informačních technologií města Plzně (SITMP) oznámily detaily nové čtyřleté rámcové smlouvy, na základě které se bude IBM podílet na strategickém rozvoji informačního systému města Plzně. Nový systém bude přínosem pro město, jeho dceřiné společnosti a příspěvkové organizace i občany Plzně.

IBM a město Plzeň budou společně budovat vizi „chytrého města“ s využitím nejmodernějších informačních technologií, které zlepší efektivitu interních procesů městského úřadu a 170 000 občanů města Plzně umožní jednodušší přístup k informacím a veřejným službám. Nový informační systém založený na softwaru SAP budou v rámci smlouvy implementovat a dále rozvíjet konzultanti IBM.

„Pro budoucnost bude naprosto klíčové, abychom naše města proměnili v přístupné, dynamické a rozvíjející se komunity,“ říká Vladek Šlezingr, Global Business Services Leader, IBM Česká republika. „Ve městech, jako je Plzeň, mohou technologie napomoci rozvoji chytrých městských systémů i infrastruktury a přispět s relativně nízkými náklady ke zkvalitnění života všech jeho obyvatel.“

První fází projektu je implementace systému pro řízení lidských zdrojů, který nabídne podporu magistrátu města, jeho městským obvodům a městské policii. Projekt také pomůže zvýšit efektivitu v oblastech personální administrace a zpracování platů, zlepšit řízení vzdělávacích a školicích programů a zvýšit bezpečnost personálních dat.

Dalším z cílů spolupráce je podpořit prostřednictvím významné modernizace informačního systému podnikatelské aktivity dceřiné společnosti města Plzně – Plzeňských městských dopravních podniků, a.s., která zajišťuje veřejnou městskou dopravu pro občany Plzně.

Rámcová smlouva, která byla podepsána v listopadu 2008, navazuje na předchozí spolupráci společnosti IBM se SITMP v rámci projektu implementace nové funkcionality v systému SAP řešící problematiku klíčového interního procesu města Plzně – plánování, sledování plnění a vyhodnocování jeho rozpočtu.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: www.ibm.com/cz

O organizaci SITMP
Další informace o SITMP najdete na webu: www.sitmp.cz