Hlavní navigace

IBM POWER6 překonává HP v klíčových testech výkonu serverů

[Tisková zpráva] První příčka v testech SPEC v prostředí AIX i Linux demonstruje flexibilitu serverů System p

Sdílet

Armonk, USA – 31. srpna 2007: Nové servery IBM s procesory POWER6 dosáhly světových rekordů v klíčových testech výpočetního výkonu. Tyto ukazatele jsou nanejvýš důležité pro celou řadu technických a obchodních aplikací. Špičkové výsledky byly dosaženy u serverů s 1, 4, 8 a 16 jádry v prostředí systému Linux nebo AIX, což je UNIX operační systém společnosti IBM – zákazníci tak získávají jedinečnou možnost volby.

„Servery IBM System p zajišťují nejvyšší výkon v odvětví na obou operačních systémech a umožňují zákazníkům snížit výdaje na energie pomocí konsolidace menších a méně efektivních serverů,“ uvádí Scott Handy, vicepresident celosvětového marketingu serverů System p společnosti IBM.

Nový server IBM System p 570 dosáhl rekordních výsledků v testech SPECfp_2006 a SPECfp_rate2006 na jedno jádro. Tyto testy měří rychlost a propustnost, respektive výkon výpočtů s plovoucí desetinnou čárkou v běžných vědeckých aplikacích a komerčních úlohách, jako jsou finanční operace a návrh produktů.

V benchmarku SPECfp_2006 měřícím celkovou rychlost systému dosáhl jednojádrový 4,7GHz procesor POWER6 v serveru IBM System p 570 se SUSE Linux skóre 22,4, což je nejvyšší výsledek v celém odvětví. Výsledky serveru System p 570 jsou o 23 % lepší než výsledky serveru HP Integrity rx6600 s HP-UX, který dosáhl 18,1 bodu.(1)

V testu SPECfp_rate2006, který zjišťuje propustnost systému, dosáhl server IBM System p 570 se dvěma 4,7GHz procesory POWER6 (4 jádra) a operačním systémem AIX skóre 115 bodů – oproti 51,3 bodu HP Proliant DL585 G2 se dvěma 3,0GHz procesory AMD (4 jádra) se SUSE Linux – rozdíl činí 124 procent.(2)

V testu SPECfp_rate2006 na 8jádrovém systému dosáhl server IBM System p 570 se čtyřmi 4,7GHz procesory POWER6 a systémem AIX výsledku 213 bodů – oproti 98,7 bodu HP Proliant DL585 G2 se čtyřmi 3,0GHz procesory AMD Opteron a SUSE Linux – rozdíl dosahuje 115 procent.(3)

Při testování 16jádrových systémů naměřil benchmark SPECfp_rate2006 u serveru IBM System p 570 s osmi 4,7GHz procesory POWER6 a systémem Linux skóre 428 bodů, versus 186 bodů u HP Integrity rx8640 s osmi 1,6GHz procesory Itanium 2 a systémem HP-UX.(4)

O serverech IBM System p
Servery a pracovní stanice IBM System p jsou proslulé svým výpočetním výkonem, který je oporou uživatelů široké škály aplikací, včetně zpracování transakcí, publikování na webu, dolování dat, správy systémů a další. Systémy této řady, postavené na procesoru IBM POWER a vybavené 1 až 16 jádry, jsou navrženy tak, aby zákazníkům zajistily špičkovou funkční výbavu potřebnou k dosažení špičkového výkonu, dostupnosti, škálovatelnosti a dynamického alokování zdrojů. Unikátní funkce IBM virtualizace uživatelům umožňuje zpracovat na jediném serveru více informací a zároveň vytváří prostor ke snížení celkových nákladů na vlastnictví, jakož i výdajů za prostory a energii.

Produkty řady System p jsou určeny pro menší, středně velké a velké podniky využívající platformu UNIX. Tyto servery využívají AIX, otevřený UNIX operační systém od IBM, a podporují tisíce aplikací pro Linux. Migrační služby zákazníkům usnadňují a urychlují přechod z konkurenčních platforem – např. Sun Microsystems či Hewlett-Packard – na hardware IBM. Servery System p jsou vybaveny špičkovými technologiemi IBM, včetně procesoru POWER6, což je nejrychlejší mikroprocesor na světě, postavený na špičkové 65nanometrové výrobní technologii IBM.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).