Hlavní navigace

IBM představuje předkonfigurovaná podniková řešení pro malé a střední firmy

[Tisková zpráva] Armonk, NY: Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila novou produktovou nabídku, která pomůže malým a středním firmám urychlit implementaci SAP software na serverech IBM Power Systems. Nový produkt “IBM i InstallOption for SAP“, známý pod kódovým názvem KOBI, poskytuje obchodním partnerům SAP předem nakonfigurovaný a plně přizpůsobený instalační postup pro řešení SAP Business All-in-One, jež podstatně zkrátí dobu implementace systému u zákazníka.

Sdílet

„IBM Power Systems je excelentní platforma, která znamená inovaci pro nové segmenty trhu,“ říká Hans-Peter Klaey, president, Global SME and corporate officer, SAP AG. „Přináší zákazníkům vysoce konfigurovatelné a přizpůsobené podnikové řešení, jehož důsledkem jsou nižší celkové náklady na vlastnictví.“

Řešení KOBI bylo vyvinuto cíleně pro implementaci aplikací SAP Business All-in-One optimalizovaných pro operační systém IBM i na hardwaru IBM Power Systems. Jeho základními komponentami jsou databáze IBM DB2, SAP ERP Central Component 6.0, SAP Solution Manager a SAP Best Practices (doporučené postupy). Obchodní partneři SAP společně se zákazníky střední velikosti určí jejich konkrétní potřeby a IBM jim následně poskytne předkonfigurovanou instalační „pásku“ pro obchodní partnery, která je snadno implementována na straně zákazníka. Řešení KOBI může být k dispozici všem průmyslovým odvětvím, pro která jsou vytvořeny SAP Best Practices.

Řešení KOBI bylo jedním z finalistů „SAP Pinnacle Award“. Vítězové, mezi které se zařadilo i řešení KOBI v kategorii „Technologie: Go-to-Market“ byli představeni na mezinárodní zákaznické konferenci SAP SAPPHIRE® 2008 Berlin, která se konala od 19. do 21. května v německém Berlíně.

Mezinárodní řetězec restaurací Barbecue Plaza využil KOBI s aplikacemi SAP ERP 6.0 pro řízení financí, kontroling, správu materiálu, prodej a distribuci a také plánování výroby. Tyto aplikace používá na operačním systému IBM i a serveru IBM Power Systems. V rámci implementace byl zákazníkovi dodán operační systém připravený k provozu, databáze a softwarové prostředí SAP, jehož nasazení pak trvalo jen jeden den.

„Možnost vytvářet a dodávat našim společným zákazníkům ze segmentu malých a středních firem předkonfigurované a přizpůsobené řešení jim nabízí vyšší hodnotu navzdory omezeným rozpočtům na IT a samozřejmě také rychlejší návratnost investic,“ řekl Marc Dupaquier, ředitel IBM General Business. „Přínosem pro obchodní partnery IBM a SAP je rovněž to, že mohou instalační postup KOBI u daného zákazníka znovu využít v okamžiku, kdy zákazník potřebuje dále rozšířit svou stávající instalaci. Mohou je rovněž využít i napříč určitými průmyslovými odvětvími s cílem urychlit instalaci.“

Řešení KOBI je nyní k dispozici u IBM a vybraných obchodních partnerů SAP. Další informace o řešeních IBM a SAP najdete na www.ibm.com/so­lutions/sap.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).