Hlavní navigace

IBM uvádí první modely nové generace Power Systems

[Tisková zpráva] Nová řada serverů sjednocuje systémy řad i a p, přináší nové výhody zákazníkům, dodavatelům softwaru a obchodním partnerům

Sdílet

Armonk, New York, a Nashville, Tennessee – 2. dubna 2008: Na konferenci COMMON User Group v Nashvillu společnost IBM (NYSE: IBM) uvedla první systémy nové generace IBM® Power™ Systems, které poskytnou uživatelům produktů IBM System i™ a System p™ jednotnou řadu serverů se zjednodušenými cenami, většími možnostmi výběru aplikací a nižšími náklady na energii a správu.

Nové produkty Power Systems společnosti IBM budou vybaveny špičkovými procesory POWER6™ a budou simultánně podporovat aplikace určené pro platformy UNIX®, Linux® a i (i5/OS). Stávající zákazníci platformy System i mohou snadno získat vyšší výkon a energetickou efektivitu přesunem kriticky důležitých aplikací na nové systémy včetně ekonomicky výhodných blade serverů. V těch potom mohou provozovat stejné aplikace a operační systém i, na jaký spoléhají už dvě desítky let.

Klienti také budou mít přístup k technologii POWER6 EnergyScale™, jež nabízí vyspělé funkce kontroly spotřeby energie. Nové systémy Power rovněž nabízejí virtualizační technologii PowerVM™, která umožňuje klientům vytvořit v rámci jediného systému až 80 virtuálních serverů (logických oddílů) a podstatně tak zvýšit úroveň využití serverů. Bezpečný a integrovaný operační systém IBM i5/OS® se nyní bude nazývat pouze „i,“ což naznačuje zjednodušené, optimalizované prostředí pro všechny zákazníky portfolia systémů Power. Nově oznámené servery Power jsou k dispozici jako edice i, edice AIX nebo edice Linux. Každá edice obsahuje server, přibalené komponenty a operační systémy. Tyto edice nabízejí zákazníkům předem nakonfigurované řešení, jež umožňuje rychlé nasazení. Zákazníci si také mohou objednat řešení přesně podle svých představ a libovolně zkombinovat systémy i, AIX a Linux na jediném serveru Power pro maximální flexibilitu, vytížení a využití majetku.

Tímto oznámením IBM zjednodušuje obchodním partnerům prodej a správu kombinovaných řešení využívajících různé operační systémy na serverové platformě Power. Společnost IBM si je vědoma a velice si váží investic svých obchodních partnerů do certifikace obchodních a technických pracovníků pro prodej serverů System i a System p. Tyto certifikace umožní obchodním partnerům specializovaným na obě platformy prodávat nově sjednocenou platformu s operačními systémy, pro něž mají kvalifikaci a autorizaci.

Nová řada serverů Power Systems také poskytne nezávislým dodavatelům softwaru jedinou platformu pro řešení, která jsou založena na Systémech iTM, UNIX a Linux, takže výrobci softwaru budou moci snáz než kdy v minulosti pomáhat zákazníkům vybrat to správné řešení pro jejich podnikání. Nová platforma Power nabízí nezávislým dodavatelům softwaru IBM nový potenciál oslovit s novými produkty širší okruh zákazníků, zvlášť pokud mají portfolio řešení pro různé operační systémy.

Nově představené produkty z této nové řady jsou určeny pro malé a střední firmy. i Edition Express pro BladeCenter S, IBM Power 520 Express a Power 550 Express přinášejí vysokou užitnou hodnotu a výkon v provedení, které odpovídá omezeným rozpočtům a menším možnostem malých a středních firem z hlediska počtu pracovníků pro správu IT:

  • i Edition Express pro BladeCenter® S nabízí stávajícím zákazníkům systémů AS/400 ®, iSeries® a System i 515, 520 a 525 atraktivní možnost z hlediska finančního i z hlediska zjednodušení integrace aplikací se stávajícími servery x86. S cenami začínajícími na polovině ceny stejně výkonných non-blade konfigurací představuje velice ekonomickou a atraktivní nabídku pro zákazníky systémů i, obchodní partnery IBM a výrobce softwaru. V ceně je navíc zahrnuta údržba na tři roky, takže celkové náklady budou často nižší, než co mnozí zákazníci platformy i platí nyní. Přesunem stávajících serverů x86 na blade servery x86 ve stejném šasi BladeCenter mohou zákazníci získat ještě větší užitnou hodnotu, větší jednoduchost, užší integraci, jednotný leasing a tříletou údržbu.
  • IBM Power 520 Express je cenově dostupný server pro firmy, které provozují distribuované aplikace databáze a podniková řešení. Server Power 520 Express je k dispozici v edicích AIX, Linux a i.
  • IBM Power 550 Express dosahuje mimořádného výkonu jako středně velký databázový server, poskytuje vynikající kapacitu a nepřetržitou dostupnost aplikací. Server Power 550 je rovněž k dispozici v edicích AIX, Linux a i.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: ibm.com/cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).