Hlavní navigace

IBM Rational vede trh softwaru pro vývoj aplikací už 6 let

[Tisková zpráva] ARMONK, New York – 29. května 2007 – Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že podle vyhodnocení celkových tržeb z prodeje softwaru pro vývoj aplikací analytickou agenturou Gartner, Inc. má za rok 2006 největší podíl v tomto segmentu světového trhu.

Sdílet

Je to už šestý rok v řadě, kdy si IBM globálně udržuje vedoucí pozici na trhu softwaru pro vývoj aplikací, vyplývá z údajů Gartnera. Podle nezávislé zprávy je IBM lídrem tohoto trhu s 25,2procentním podílem na celkových tržbách v tomto segmentu, což je více než dvojnásobek podílu nejbližšího konkurenta. Celosvětový trh se softwarem pro vývoj aplikací, řízení projektů a portfolií vzrostl v roce 2006 o 7,2 procenta na více než 7,2 miliardy dolarů, uvádí agentura Gartner.

Společnost IBM na sebe upozornila celkovým vedoucím postavením v několika dílčích kategoriích trhu softwaru pro vývoj aplikací včetně nástrojů pro vývoj aplikací v Javě, nástrojů pro objektově orientovanou analýzu a návrh, správu změn a konfigurací softwaru, distribuovaného a jazykově orientovaného vývoje. Ovládá tak největší segment trhu se softwarem pro vývoj aplikací. Gartner navíc jmenoval IBM lídrem trhu v subkategorii nástrojů pro správu požadavků v regionech Střední východ a Afrika, Japonsko a Latinská Amerika. Dále má IBM největší podíl na trhu v kategorii testování aplikací pro počítače mainframe na Středním východě, v Africe a Japonsku.

Produkty IBM Rational pomáhají klientům řídit proces dodávání softwaru a systémů. Produkty a doporučené postupy IBM Rational tvoří platformu IBM Rational Software Delivery pro týmy, které se zabývají vývojem, rozšiřováním, modernizací, integrací a implementacemi podnikových aplikací, zabudovaných systémů a softwarových produktů. Toto řešení nabízí zákazníkům a obchodním partnerům IBM integrované prostředí pro vývoj aplikací, jež je postaveno na otevřených standardech včetně platformy Eclipse.

Autory zprávy o podílech na trhu nazvané Market Share: Application Development and Project and Portfolio Management, Worldwide, 2006 (Podíly na trhu: Vývoj aplikací a správa projektů a portfolií, celosvětový trh, 2006) jsou Laurie Wurster, Fabrizio Biscotti a Asheesh Raina z agentury Gartner, zpráva byla publikována 22. května 2007. Zpráva analyzuje celkové tržby z prodeje softwaru, které inkasují dodavatelé nástrojů pro vývoj aplikací a správu projektů a portfolií. Gartner je přední poskytovatel průzkumů a analýz globálního odvětví informačních technologií.

IBM pomáhá vývojářům udržovat si konkurenceschopnost v současném vývojovém prostředí, v němž se klade velký důraz na rychlost práce. Inovativní programy jako IBM developerWorks, prémiový technický zdroj pro vývojáře softwaru, a IBM alphaWorks, web IBM zaměřený na nové technologie, tvoří online komunitu pro současné i budoucí vývojáře. Vývojáři, kteří pracují jako nezávislí dodavatelé softwaru, mohou v rámci programu IBM PartnerWorld využívat obchodní a marketingové nástroje, školicí kurzy a technickou podporu. Mezi programy průběžného vzdělávání a budování komunity pro studenty, pedagogy a vývojáře po celém světě patří například IBM Academic Initiative a IBM Rational Software Development Conference.

Další informace najdete na webu http://www.ib­m.com/rational.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).