Hlavní navigace

IBM rozšiřuje Lotus Notes a Domino na celé spektrum webových zařízení

[Tisková zpráva] Vývojářům je k dispozici bezplatný doplněk pro Domino Designer, který umožňuje rozšířit podnikové aplikace postavené na platformě Domino

Sdílet

Armonk, New York: Společnost IBM (NYSE: IBM) představila zásadní rozšíření softwaru pro spolupráci Lotus Notes a Domino pro celé spektrum rychle se rozšířujících mobilních a webových zařízení jako jsou Apple iPhone, smartphony Nokia, tencí klienti, laptopy i stolní počítače používané pro přístup k podnikovým aplikacím a procesům. IBM vůbec poprvé zpřístupní nástroje Lotus Domino Designer zdarma a podporuje tak rozšíření aplikací Lotus Notes a Domino pro stále rozmanitější řadu zařízení používaných v podnicích.

Lotus Domino 8.5.1 je první verze, která nativně podporuje iPhone prostřednictvím softwaru Lotus Notes Traveller. Toto rozšíření Lotus Domina o automatickou synchronizaci e-mailů, kontaktů a údajů v kalendáři pro iPhone tak odpovídá na rostoucí poptávku uživatelů po přístupu k softwaru pro spolupráci Notes a Domino na cestách.

Nové funkce, jež zahrnují push e-mail, kontakty a kalendář, umožňují uživatelům přístrojů iPhone pracovat offline. Navíc umožňují vzdáleně mazat důvěrná data, pokud uživatel svůj iPhone ztratí nebo mu je ukraden. Uživatelé přístrojů iPhone mohou také využívat funkci vyhledávání v podnikovém adresáři, která umožňuje hledat informace v kontaktech uložených za firemním firewallem.

Mezi novinky pro platformu Nokia Symbian patří vzdálené vymazání, uzamčení zařízení, správa hesel a integrace s externím kalendářem. Software IBM poskytuje všechny tyto funkce i pro zařízení postavená na platformě Windows Mobile.

Software Lotus Notes Traveller je kromě toho podporován různými výrobci zařízení včetně společností Nokia a Samsung.

Bezplatný doplněk pro Domino Designer spustí vývoj nových podnikových aplikací IBM mění způsob licencování klientského softwaru Lotus Domino. Uživatelé si od nynějška budou software licencovat podle svých funkčních potřeb a ne podle typů klientů, přičemž dvě jednoduché přístupové licence nahradí původních 11 softwarových produktů.

Domino Designer pomůže webovým vývojářům, studentům, podnikovým analytikům a dalším rychle vyvíjet a používat podnikové nebo kancelářské aplikace. Tyto aplikace mohou fungovat v rámci aplikací Lotus Domino, prohlížeče v počítači nebo chytrém telefonu i přímo v klientovi IBM Lotus Notes. Zaměstnanci tak mohou přistupovat k podnikovým informacím v aplikacích Notes a Domino, aniž by k tomu potřebovali další software.

Software IBM Lotus Domino Designer je postaven na platformě Eclipse a poskytuje efektivní prostředí pro širokou řadu podnikových aplikací.

Nabídky spolupráce od IBM, Lotus Notes a Domino, používá více než polovina ze stovky největších korporací světa.

IBM pro Lotus Notes Traveller nabízí také služby hostingu, a to prostřednictvím Mobile Enterprise Services. Více informací o dalších nově uvedených produktech Lotus včetně nových balíčků a cen produktu IBM Domino Designer 8.5.1 najdete na webu www.ibm.com/sof­tware/lotus/no­tesanddomino.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).