Hlavní navigace

IBM spouští speciální stránky věnované Linuxu a otevřeným technologiím

[Tisková zpráva] IBM jako jeden z hlavních hráčů na poli otevřených technologií potvrzuje svůj kladný postoj k Linuxu a open-source také v České republice. IBM ČR ve spolupráci s OSS Alliancí spouští vlastní webové stránky, kde chce jak současné, tak potencionální zákazníky informovat o dění v „otevřeném světě“ a o možnostech integrace aplikací IBM s Linuxem či OpenOffice.org.

Sdílet

IBM byla jednou z prvních firem, která na konci 90. let aktivně přijala Linux. Spojení IBM a Linux je v roce 2008 důležitější než kdykoli předtím. Právě dnes, kdy zákazníci optimalizují své rozsáhlé IT infrastruktury, snaží se je zabezpečit před novými hrozbami zvenku i zevnitř a zároveň požadují otevřenost, flexibilitu a znovupoužitelnost, je open source a Linux již nedílnou součástí IT strategií.

Právě proto vznikly stránky, které mají za cíl shromažďovat informace o spojení IBM-Linux a vším co s ním souvisí na jednom místě a v českém jazyce. Ale nejen to. IBM nabízí celosvětově široké portfolio hardwarových i softwarových produktů běžících na Linuxu a my bychom Vám rádi prostřednictvím našich stránek nabídli zjednodušený přehled těchto produktů stejně tak jako možnost stažení posledních novinek týkajících se této oblasti. Pokud Vás téma otevřených technologií zajímá a chcete se dozvědět více, podívejte se na www.ibm.com/cz/li­nux

IBM se celosvětově věnuje jak propagaci open-source řešení a Linuxu, tak samotnému vývoji. Programátoři IBM pracují například na vývoji linuxového jádra, kancelářského balíku OpenOffice.org či webového serveru Apache. ,,Podpora open-source a linuxových řešení v průmyslu je velice důležitá. IBM svojí snahou informovat zákazníky o možnostech otevřených řešení potvrzuje svůj pozitivní vztah k Linuxu a open-source,“ dodává předseda OSS Alliance, Filip Molčan.

Nové webové stránky budou pravidelně přinášet novinky ze světa open-source a také poskytovat zájemcům o produkty IBM informace o možnostech jejich integrace do heterogenních prostředí. Odborným garantem stránek je OSS Alliance. Většina klíčových produktů IBM v současné době podporuje mimo MS Windows také Linux a MacOS X.