Hlavní navigace

IBM byla už druhý rok v řadě vyhodnocena jako světová jednička v poskytování IT poradenství

[Tisková zpráva] Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že byla analytickou agenturou IDC vyhodnocena jako světový lídr v IT poradenských službách.

Sdílet

Podle zprávy, která hodnotí deset největších světových a amerických poskytovatelů IT poradenství podle tržeb, si IBM za rok 2008 udržela prvenství v celosvětovém měřítku. Je to už druhý rok v řadě, kdy se společnost IBM umístila v této kategorii na prvním místě, a zároveň se jí podařilo meziročně zvýšit tržní podíl.

Kromě tradičního IT poradenství, jako je analýza výkonnosti IT, podnikové řízení a SOA, nabízí IBM řadu méně tradičních IT řešení v nových oblastech, jakými jsou software jako služba (SaaS) a cloud computing. Portfolio poradenské organizace IBM Global Business Services bylo nedávno rozšířeno o novou řadu služeb „Business Analytics and Optimization“, díky níž mohou nyní IT konzultanti IBM poskytovat klientům také podniková analytická řešení s přidanou hodnotou. Tato technologická řešení shromažďují, analyzují a využívají vnitropodnikové zkušenosti ke strategickému rozhodování v reálném čase. Změna orientace služeb IBM na služby s vyšší přidanou hodnotou podněcuje investice do nových oblastí, jako jsou analytické služby a řešení pro chytřejší planetu.

IDC definuje tržní segment IT poradenství jako služby IT strategie, hodnocení, plánování, návrhu a architektury.

Zprávu IDC s názvem Worldwide and U.S. IT Consulting 2008 Vendor Shares: IDC's Top 10 Vendors for 2008 (Doc # 219272, Podíly světových a amerických poskytovatelů IT poradenství za rok 2008: 10 největších poskytovatelů za rok 2008 podle IDC) vypracoval Ali Zaidi.

O společnosti IBM
Další informace o společnosti IBM najdete na webu: www.ibm.com/cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).